Czy Santoroni jest drogie? Ceny na Santorini w 2021 / 2022 - BelSole

Czy Santoroni jest drogie? Ceny na Santorini w 2021 / 2022

Zrobimy dla Was przegląd cen na Santorini w 2021 i 2022 by odpowiedzieć na pytanie czy Santorini jest drogie? Może wręcz przeciwnie, jest tanie? Santorini to popularna grecka wyspa i kojarzy się głównie z luksusem, zobaczmy czy tak faktycznie jest i jakie są ceny na Santorini.

 

Ceny noclegów/hoteli na Santorini

Ceny hoteli i apartamentów na Santorini są bardzo zróżnicowane – jeśli chcecie mieć widok na kalderę i morze w jednym z domków na zboczu to musicie zapłacić minimalnie 150 EUR za dobę za pokój + opłaty za sprzątanie. Ceny apartamentów w interiorze Santorini potrafią być zdecydowanie niższe i spaść do nawet 50 EUR za dobę. Hotele są jeszcze droższe, za 4 gwiazdki trzeba zapłacić od 400 – 500 EUR za pokój dla dwóch osób z widokiem. Interior to około 100 EUR za pokój dwuosobowy w hotelu ze śniadaniem. Zasada jest bardzo prosta, wszystko bez widoku jest zdecydowanie tańsze.

 

Ceny w restauracjach na Santorini

Tutaj oczywiście będzie analogiczna sytuacja jak z noclegami – jeśli chcecie zjeść kolację z widokiem na kalderę, dopłacicie trochę do rachunku i do potraw. Na ogół tawerny w interiorze są tylko trochę droższe niż w typowej greckiej tawernie – na wybrzeżu w białych miasteczkach ceny kształtują się następująco:

  • Ośmiornica grillowana: od 23 EUR
  • Spaghetti z homarem dla dwóch osób: 120 EUR
  • Kleftiko jagnięcina: od 23 EUR

W restauracjach z gwiazdkami Michelin musicie zapłacić za dania główne od 35 EUR do 120 EUR z menu a la carte lub około 100 – 120 EUR za menu degustacyjne + serwis, złożone z 6 do 9 małych dań. Co ciekawe, menu degustacyjne nie jest tak bardzo droższe jak tradycyjne pozycje w menu, w porównaniu z innymi miastami.

Jeśli chcecie zjeść tanio na Santorini i szukacie niedrogiego obiadu, lub znajomy Was pyta gdzie tanio zjeść na Santorini, idźcie do Falafelandu – wrap kosztuje około 4 EUR za dużą porcję. Falafeland znajduje się w Firze przy ulicy Danezi.

 

Ceny atrakcji na Santorini

Czy Santorini jest drogie? Ceny atrakcji na Santorini zależą od tego czy chcecie coś zrobić samemu czy w grupie – jeśli chcecie popłynąć na gorące źródła z innymi turystami zapłacicie od 15 do 30 EUR za osobę – zdecydowanie droższe są atrakcje i wypożyczenie łodzi samemu lub w parze. Katamaran na paę osób to cena od 80 EUR za 5 h rejsu, prywatna żaglówka z kapitanem to cena od 700 EUR za 5 h.

Bez obaw, na Santorini są też tańsze atrakcje, Yoga, zwiedzanie winiarni czy destylarni lub nauka robienia sera to około 15 – 20 EUR za osobę. Bilet na wulkan to 5 EUR, jednak musicie wpierw dostać się na Palia Kameni.

 

Ceny pamiątek na Santorini

Zacznijmy od najtańszych, słynne chińskie magnesy z Santorini to cena od 1 do 3 EUR za sztukę, małe rysunki  lub obrazki malowane na miejscu to cena od 15 EUR, lokalne wina Assyrtiko to koszt około 10 do 20 EUR. Statki papierowe z ceramiki to około 10 – 20 EUR za sztukę. Ogólnie pamiątki są w regularnych cenach europejskich.

 

Ceny w sklepach na Santorini

Ceny w sieciówce AB nie różnią się specjalnie od cen na innych wyspach, ale jeśli liczyć inne obiekty i ich średnie ceny, to już nie jest tak różowo jeśli chodzi o ceny w marketach na Santorini: Mleko kosztuje około 1,5 EUR, Ser około 10 EUR za kg,  filety z kurczaka około 10 EUR, buletlka wody 1.5 l 1 EUR, piwo, 1,5 EUR, papierosy około 4 EUR.

 

Ceny wakacji na Santorini 2021 / 2022

Ile kosztują wakacje na Santorini z biurem podróży? Ceny zaczynają się od 2500 PLN za 8 dni za hotel 3-gwiazdkowy za osobę. Cena może dojść w zależności od klasy hotelu do nawet 8200 PLN za 8 dni – wtedy jednak macie nocleg w hotelu 5-gwiazdkowym z basenem. Jeśli szukacie opcji all inclusive w hotelu na Santorini to się zawiedziecie, takich ofert jest bardzo mało.

 

Czy Santorini jest drogie?

Niestety porównując wakacje na Santorini do innych znanych greckich wysp, część z noclegów oraz restauracji jest droższe od typowej średniej cen w Grecji. Wszystko oczywiście zależy gdzie dany obiekt wybierzecie i jak dobierzecie atrakcje oraz przystanki na obiad.

 

Tanie wakacje na Santorini

Wszystko się da odpowiednio zaplanować, jednak trzeba iść na ustępstwa – na początek, możecie zapomnieć o widoku na kalderę ze swojego pokoju jeśli chcecie mieć tanie wakacje na Santorini. Jeśli zastąpicie nocleg z widokiem na tradycyjny pokój w interiorze wyspy, nie zapłacicie znacznie więcej, niż w innych regionach Grecji. Stołowanie się w restauracjach – owszem, ale tradycyjnych tawernach lekko na uboczu, także bez pięknego widoku – zostaje także fastfood – równie dobry! Wycieczki możecie ograniczyć tylko do tych grupowych i zawsze można iść na darmową plażę na Santorini i cena wakacji na Santorini będzie zbliżona, do normalnych wakacji na innych greckich wyspach.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz