Czy na Santorini są plaże? Jakie? Piaszczyste czy kamieniste? - BelSole

Czy na Santorini są plaże? Jakie? Piaszczyste czy kamieniste?

Lecicie na wakacje na Santorini i znacie pewnie te piękne widoki z pocztówek, jednak nigdzie nie widać pięknych piaszczystych plaż? Czy to przypadek? Czy na Santorini są plaże? Jeśli tak to jakie, piaszczyste czy kamieniste? Oto, krótki poradnik plażowy.

Na Santorini, a w zasadzie na Santorynie znajduje się wiele wysokich klifów oraz stromych nadmorskich brzegów – czy jednak jest tutaj jakieś łagodne zejście do wody by móc się wykąpać i poopalać na plaży? Otóż, na Santorini są plaże, jednak nie znajdziecie tutaj typowych złotych długich plaż z Krety czy Cypru. Dzięki swojemu położeniu na kalderze wulkanu, kolor piasku jest tutaj wyjątkowy.

 

 Plaże na Santorini, piaszczyste?

 

piaszczyste plaże na Santorini

Tak, znajdziecie na Santorini piaszczyste plaże, jednak kolor piasku jest… czarny. Na jednej z plaż jest nawet czerwony. Należy jednak też dodać, że piaszczystych plaż jest trochę mniej niż kamienistych – wiele z plaż jest kamieniste i dość bolesne dla stóp. Naszym zdaniem, nie jest ważne czy to będzie piaszczysta czy kamienista plaża, lepiej mieć ze sobą obuwie na plażę – będzie Wam wygodniej. Zobaczcie poniższe zestawienie najlepszych plaż na Santorini.

?️Zobacz koniecznie: Top 10: Najlepsze plaże na Santorini, WULKANICZNY piasek! ?️

Jakie są plaże na Santorini

Jak już traficie na plażę zorganizowaną przez lokalne władze, znajdziecie tutaj wszystkie niezbędne usługi i rzeczy jakich potrzebujecie. Wypożyczalnie leżaków i parasoli, tawerny, parkingi, prysznice i przebieralnie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz