Czy do Albanii potrzebny jest paszport i wiza? Albania i dowód osobisty w 2022? - BelSole

Czy do Albanii potrzebny jest paszport i wiza? Albania i dowód osobisty w 2022?

Lecicie lub jedziecie do Albanii na wakacje i zadajecie sobie pytanie czy potrzebny jest paszport do Albanii? Czy może Albania pozwoli wjechać na terytorium z samym dowodem osobistym? Odpowiemy na te i inne pytania o wizy do Albani.

Albania znajduje się na południu Bałkanów w bezpośrednim sąsiedztwie Grecji, Czarnogóry, Północnej Macedonii i nieuznawanego Kosowa czyli Serbii. Możecie tam dojechać drogą lądową lub dolecieć samolotem. Albania stała się w 2021 roku popularną destynacją turystyczną wśród Polaków szukających pięknych widoków i uroczych plaż. 

Albania ma także status kraju kandydata do Unii Europejskiej. Co to właściwie oznacza dla Polaka podróżującego do Albanii? Jakie dokumenty potrzebujecie na granicy? Aby wjechać do Albanii potrzebujecie ważny paszport lub dowód osobisty, który jest jeszcze ważny minimum 3 miesiące od daty wjazdu na teren Albanii. Znaczy to tyle, iż restrykcje na granicy są mniejsze, niż w przypadku na przykład Cypru i paszportu. Jadąc na wakacje do Albanii, pamiętajcie też o obowiązującej w Albanii walucie.

Wiza do Albanii, czy potrzebna?

Wiele państw wymaga turystycznej wizy – nie Albania. Nie potrzebujecie, żadnej wizy wjeżdżając do Albanii. Musicie jednak wyjechać do 90 dni od wjazdu na teren Albanii.

Jeśli macie objawy choroby, należy dzwonić telefonem pod numer 127, gdzie uzyskacie wszystkie niezbędne informacje w języku angielskim.

Opłaty graniczne Albania

Urzędnicy i celnicy na granicy albańskiej nie pobierają żadnych opłat granicznych od polskich turystów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz