Czy Szwecja jest w NATO? Czy Szwecja należy do sojuszu? - BelSole

Czy Szwecja jest w NATO? Czy Szwecja należy do sojuszu?

Kiedy widzimy co dzieje się na wschodzie Europy zapewne zastanawia nas czy Szwecja należy do NATO i czy dołączyła do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Odpowiemy czy może Szwecja planuje dołączyć do NATO i czy dołączy do Sojuszu.

Czy Szwecja dołączyła do NATO?

NATO zostało założone w oku 1949 w celu wspólnej obrony między jej członkami przed atakiem i agresją innych krajów, głównie takich jak Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dziś do NATO należy 30 krajów, a sam sojusz rozrastał się już kilkukrotnie przez ostatnie lata. Polska dołączyła do Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 roku z Węgrami i Czechami. Czy jednak Szwecja, kraj który leży bardzo blisko Rosji, może czuć się bezpieczny? Czy Szwecja należy do NATO? Odpowiadamy: Szwecja póki co nie należy do NATO, ale ostatnie ruchy wojsk rosyjskich, głównie marynarki wojennej i łodzi podwodnych spowodowały głośne rozmowy w Szwecji na temat dołączenia Szwecji w bliskiej przyszłości do NATO. Czemu się nie dziwimy, jeśli Szwedzi mają obawy co do swojego bezpieczeństwa – zapewne frakcja dołączenia do Sojuszu północnoatlantyckiego będzie co raz większa i będzie się powiększać.

Podsumowując: Szwecja nie należy do NATO, ale możliwe, że wkrótce się to zmieni.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz