Czy w Szwecji jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022 - BelSole

Czy w Szwecji jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022

Kiedy myślimy o niebezpiecznych krajach to zazwyczaj myślimy pewnie o Ameryce Południowej czy Afryce, jednak czy należy do nich Szwecja? Czy jest bezpieczna pomimo plotek w mediach? Jak wygląda bezpieczeństwo w Szwecji w 2022, czy należy obawiać się imigrantów?

Bezpieczeństwo w Szwecji, czy jest bezpieczna?

Szwecja to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie pomimo przedstawianych statystyk, dlaczego tak jest? Dlaczego w Szwecji jest tyle gwałtów a w zasadzie napaści seksualnych? Wszystko przez interpretacje czynów zabronionych, prawodawstwo w Szwecji jest zdecydowanie bardziej surowe. Jeśli chodzi o kradzieże i napady – w Szwecji rosną statystyki jeśli chodzi o przestępczość w tych aspektach jednak dalej możecie czuć się bezpiecznie w Szwecji. 

Musicie oczywiście uważać na kieszonkowców w najpopularniejszych miejscach Sztokholmu, uważajcie także na słynne oszustwa o których pisaliśmy już wcześniej.

Bezpieczeństwo w zimie

Jadąc na północ Szwecji, a także w niektórych innych regionach obowiązkowe są łańcuchy na koła dla samochodów pomiędzy 1 grudnia, a 31 marca – pamiętajcie, że zima na Szwecji jest zdecydowanie cięższa niż w Polsce, potrafi dać w kość. Ubierajcie się ciepło jeśli wychodzicie na trekking w zimie i pamiętajcie by odpowiednio się przygotować na śnieżycę – duża część północnej Szwecji i Laponii leży za kołem podbiegunowym

Imigranci w Szwecji

Czy należy się obawiać imigrantów w Szwecji? Czy w Szwecji są imigranci? Kiedy byliśmy w Szwecji to spotkaliśmy wielu imigrantów, ale byli oni bardzo dobrze zasymilowani ze społeczeństwem szwedzkim. Oczywiście byłby to dowód anegdotyczny i nic by Wam nie powiedział, dlatego posłużymy się danymi. Do Szwecji co roku sprowadza się około 110 000 imigrantów i niestety osoby te są nadreprezentowane w statystykach przestępczości w Szwecji. Główny problem Szwecja ma z gangami które koncentrują się w Sztokholmie, Malmo czy Goteborgu. Jeśli chodzi o konkretne przestępstwa, to 58% wszystkich gwałtów popełniają imigranci (2016), 90% wszystkich morderstw z użyciem broni popełniają imigranci (2017) – jest to zatrważająca 'przewaga’. Na pocieszenie powiemy, że jako turysta nie macie się czego obawiać, bo większość imigrantów w Szwecji to porządni, pracujący ludzie i będąc w Sztokholmie nie odczuwa się tych statystyk. 

Czy w Szwecji jest bezpiecznie? Podsumowanie

Tak, w Szwecji jest bezpiecznie – pomimo statystyk, nie powinniście się obawiać niczego groźniejszego, aniżeli w innych europejskich krajach. Zachowujcie zawsze bezpieczeństwo jadąc zagranicę, nieważne czy do Szwecji czy do Włoch czy do Grecji. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz