Czy Turcja jest w Unii Europejskiej? Czy Turcja należy do UE? - BelSole

Czy Turcja jest w Unii Europejskiej? Czy Turcja należy do UE?

Unia Europejska to wielki skarb dla wszystkich członków tej wspólnoty. Zastanawiacie się jednak czy Turcja należy do UE? Czy z tych wszystkich zalet Unii Europejskiej korzysta również Turcja? Czy Turcja jest w Unii Europejskiej?

Turcja a Unia Europejska – czy Turcja jest częścią UE?

Nie, Turcja nie należy do Unii Europejskiej. Turcja nie jest członkiem Unii. W chwili obecnej trwają jednak negocjacje, które mogłyby sprawić, że Turcja zostanie członkiem Unii Europejskiej. Negocjacje na temat przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej rozpoczęły się już w 1987 roku, wraz ze złożeniem przez ten kraj stosownej aplikacji. Nie ma jednak pewności, czy kiedykolwiek do tego dojdzie. Jak sama nazwa Unii Europejskiej wskazuje, należą do niej kraje znajdujące się w Europie.

Tymczasem jedynie 3% terytorium Turcji znajduje się na Starym Kontynencie. Ponadto obecne kraje członkowskie boją się masowej migracji zarobkowej Turków w przypadku przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej. Autorytarne ciągoty obecnego prezydenta Turcji, również nie pomagają w negocjacjach na temat wstąpienia Turcji w szeregi państw należących do Unii Europejskiej. 

 

Kiedy Turcja wstąpi do Unii?

Tak więc czy Turcja kiedykolwiek zostanie członkiem Unii Europejskiej?  Nie wiadomo! Pożyjemy, zobaczymy! Jeśli macie na ten temat informację, dajcie nam znać! 🙂

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz