Ceny na Majorce w 2022, czy Majorka jest droga? - BelSole

Ceny na Majorce w 2022, czy Majorka jest droga?

Jeśli wybieracie się na Majorkę i zastanawiacie się jak wyglądają ceny na Majorce w 2022 roku, zwłaszcza ceny wycieczek na lato na Majorkę, czy ceny hoteli lub restauracji – mamy dla Was zestawienie cen na Majorce w 2022 roku. Odpowiemy czy Majorka jest droga czy tania i pokażemy ile kosztuje życie na Majorce

Zaczniemy od tego co najważniejsze na Wakacjach na Majorce – od noclegu, ile kosztuje nocleg lub apartament na Majorce?

 

Ceny hoteli i noclegów na Majorce

 

ceny hoteli na Majorce

Czy hotele i apartamenty na Majorce są drogie? Niektóre tak, niektóre na szczęście nie. Ciężko będzie Wam znaleźć pokój hotelowy poniżej 400 PLN za dobę dla dwóch osób. Jednak są na Majorce obiekty 3-gwiazdkowe z bardzo dobrą oceną i ceną w granicach 500 PLN za dobę.

Za około 800 PLN wynajmiecie pokój z obłędnym widokiem na morze, pysznym śniadaniem i wysoką oceną.

Czy są na Majorce tanie noclegi? Owszem, znajdziecie nawet takie za 190 PLN za pokój dwuosobowy, jednak ze wspólną łazienką.

Jeśli też chcecie oszczędzić, warto pomyśleć by wziąć znajomych i wynająć droższą willę – podzielicie się wtedy odpowiednio kosztami przy większej grupie.

 

Ceny w restauracjach na Majorce

 

ceny w restauracjach na Majorce

Ceny w typowym barze-restauracji na Majorce nie są bardzo wysokie, jeśli dobrze poszukacie. W miejscach turystycznych jednak ceny potrafią byś dwa lub trzy razy wyższe od regularnych.

Ile kosztują tapas i entrants na Majorce? Croquetes kosztują od 6 EUR, Jamon iberico to koszt 10 EUR, krewetki od 9 EUR, frytki od 3,50 EUR, kalmary od 7,50 EUR. 

Mięsa na Majorce to koszt od 8,50 EUR za Escalop, do 20 EUR za Entrecot. Paella kosztuje od 11 EUR, a ryby od 10 EUR.

Za zestaw w znanej sieci fast-food zapłacicie 8 EUR, za piwo 2,50 EUR, za wodę 1 EUR a za colę 1,5 – 2 EUR.

Ceny w sklepach na Majorce

 

ceny w sklepach na Majorce
Źródło: aldi.es

Ceny na Majorce w sklepach różnią się trochę od tych w kontynentalnej Hiszpanii, niektóre z produktów są tańsze, niektóre zdecydowanie droższe. Często sklepy mają oddzielne gazetki promocyjne na same Baleary. Ile kosztuje życie i produkty na Majorce? Oto zestawienie cen:

Pomarańcze 0,8 EUR / kg
Cytryny 1,3 EUR / kg
Piwo 1,2 EUR / 0,5
Jajka (10 szt) 1,5 EUR
Sok owocowy 1,50 EUR / l
Banany 2 EUR / kg
Łosoś 10 EUR / kg
Chleb 1,5 EUR
Jamon Serrano 12 EUR / kg
Całe Jamon Serrano 80 EUR / 7,5 kg
Cacaolat 1,85 EUR / 1,5 l
Wino od 3 EUR / 0,75 l
Oliwa extra virgin 4 EUR / 1 l
Woda 1,5 l 0,4 EUR
Piwo Amstel 6 EUR / 12 x 0,33

Ile kosztuje wino na Majorce?

Całkiem normalne wino kupicie już za 3 – 4 EUR na Majorce, jeśli chcecie kupić już na prawdę dobre lokalne wino musicie wydać od 12 EUR w zwyż.

Ile kosztuje piwo na Majorce?

Piwo potrafi być bardzo tanie ma Majorce, zwłaszcza w mniejszych 0,33 puszkach. Cena za taką puszkę na promocji to nawet 0,5 EUR.

Ile kosztują papierosy na Majorce?

Za papierosy na Majorce trzeba zapłacić około 5,2 EUR.

 

Ceny w kawiarniach na Majorce

 

Ile kosztuje kawa a ile lody na Majorce? Lody w znanej sieci Giovanni L. nie są tanie bo możecie zapłacić za niektóre smaki nawet 3 EUR za gałkę, Za cappuccino zapłacicie 2 EUR, za sok od 2 do 3 EUR.

Woda to koszt 1 EUR w sklepiku lub kawiarni. 

 

Ceny wakacji lato 2022 na Majorce

 

Ceny wakacji na Majorce

Jeśli planujecie lato 2022 na Majorce, to znajdziecie sporo opcji wycieczek zorganizowanych z wylotami z Warszawy, Berlina, Katowic, Wrocławia, Gdańska czy Poznania. Ile kosztują wakacje na Majorce w 2022? Ceny na lato zaczynają się już od 1500 PLN z wyżywieniem – jednak najpopularniejsze oferty wycieczek oscylują cenowo wokół 2400 PLN – 2900 PLN za osobę za 7 dni wakacji na Majorce all inclusive.

Znajdziecie jednak także oferty bez wyżywienia już od 1100 PLN za osobę za 7 dni na Majorce w 2022 roku.

 

Ceny taxi na Majorce

 

ceny taxi Majorka
Żródło: https://taxipmi.com/fares.php

Opłata startowa taksówki na Majorce to 4 EUR, natomiast taryfa zwykła to koszt około 1 EUR / km. Cena za przejazd pomiędzy Lotniskiem Palma a miastem to 30 EUR. Nie dopłacacie za bagaże – w dużej części taksówek można płacić kartą, jednak lepiej czasami mieć euro. Na Majorce nie ma Ubera.

 

Ceny atrakcji na Majorce

 

ceny atrakcji Majorka


W celach religijnych zwiedzanie powyższej Katedry w Palmie jest darmowe, zapłacić należy jedynie za przewodnika bądź wejście na dach (możliwość od maja 2022). Zwiedzanie z przewodnikiem Cuevas dels Hams to około 18 EUR, rejs wzdłuż wybrzeża Majorki z lunchem to cena około 50 EUR za osobę, wejście do Oceanarium Palma kosztuje 23 EUR dla osoby dorosłej.

 

Czy Majorka jest droga?

 

Werdykt wygląda następująco – Majorka nie jest tak tanią wyspą jak na przykład Sycylia. Jeśli chcecie mieć fajny standard wakacji, należy trochę wydać – ceny windowane są głównie przez gości z zachodu. Dlatego kiedy zastanawiacie się jak wyglądają ceny na Majorce w 2022 roku, odpowiadamy, że nie są niskie – nie martwcie się jednak bo da się zorganizować tanie wakacje na Majorce. Zwłaszcza jeśli znajdzie się odpowiedni obiekt do spania oraz wybierze najtańsze aktywności, których Majorka ma do zaoferowania multum!

 Miłej zabawy na Majorce!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz