Czy w Austrii można używać kamery samochodowej? Czy kamerki samochodowe są legalne w Austrii? 2022 i 2023 - BelSole

Czy w Austrii można używać kamery samochodowej? Czy kamerki samochodowe są legalne w Austrii? 2022 i 2023

Kamery samochodowe zdobywają coraz większą popularność wśród kierowców. Pozwalają one na rejestrowanie pokonywanej przez nas trasy, a w razie jakichkolwiek nieprzyjemnych zdarzeń na drodze, materiał przez nie zarejestrowany pomaga ustalić prawdziwy przebieg wydarzeń. W Internecie nie brakuje również miejsc, w których udostępniane są wyczyny piratów drogowych zarejestrowane kamerkami innych uczestników ruchu. Wielu kierowców zastanawia się czy można używać kamery samochodowej w Austrii?

 

Jakie są przepisy dotyczące kamer samochodowych w Austrii? Czy kamery samochodowe są zakazane w Austrii?

Przepisy dotyczące kamer samochodowych w Austrii są dosyć złożone. Kamery samochodowe w Austrii mogą być wykorzystane jedynie do celów prywatnych. Nie można publikować nagrań z kamer samochodowych w Austrii ukazujących wizerunek innych uczestników ruchu lub tablice rejestracyjne innych pojazdów. Jeżeli jesteś uczestnikiem zdarzenia drogowego w Austrii i chcesz użyć nagrania z kamery samochodowej jako dowodu, konieczne jest uniemożliwienie identyfikacji osób i pojazdów znajdujących się na nagraniu.

 

Czy w Austrii można używać kamery samochodowej do celów prywatnych?

W Austrii można natomiast korzystać z kamer samochodowych w celach prywatnych, takich jak na przykład nakręcenie filmu z wycieczki. Należy jednak pamiętać, że nie można publikować tego typu nagrań np. w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz