Co zobaczyć w Atrani? Najlepsze atrakcje turystyczne Atrani - BelSole

Co zobaczyć w Atrani? Najlepsze atrakcje turystyczne Atrani

Wybrzeże Amalfitańskie każdego roku przyciąga do siebie całe tłumy turystów. Prawie wszyscy skupiają się na najpopularniejszych miasteczkach jak słynne Positano, Amalfi czy nawet Ravello. Mało kto wie o tym, że 10 minut piechotą od zatłoczonego Amalfi dojdzie do uroczego, niewielkiego Atrani, w którym będzie można odetchnąć.  Wybieracie się do Positano i chcielibyście wybrać się także do Atrani? Co zobaczyć w Atrani? Jakie są atrakcje tego miasta? Dlaczego warto się tam zatrzymać? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym artykule!

Atrani znajduje się zaraz obok miejscowości Amalfi na półwyspie Amalfi, dostaniecie się tutaj nawet pieszo z pobliskiego bardziej popularnego miejsca jakim jest Amalfi miejscowość. Jeden z najlepszych punktów widokowych na Atrani jest nawet na trasie spaceru z Amalfi do Atrani na Via Gabriele di Benedetto. Spacer z centrum Amalfi do Atrani to około 800 metrów, czyli około 11 min pieszo. Zacznijmy więc przegląd najlepszych atrakcji turystycznych Atrani.

 

Piazzetta Umberto I

 

Ten mały zakątek raju, jest częstym miejscem spotkań towarzyskich, kulturalnych  mieszkańców. Chętnie przesiadują tu w restauracjach na kolacji. Szczególnie pięknie jest wieczorem, kiedy się rozświetla i daje naprawdę niezapomniane wrażenia. Plac jest otoczony kolorowymi kamienicami i nadal wygląda jak w latach 60.XX wieku, więc możecie odpocząć przy drinku i poczuć się jak prawdziwy „italiano” lub „italiana”.  W trakcie upału znajdziecie tam także cień.

 

Kościół św. Marii Magdaleny

 

Kościół Marii Magdaleny w Atrani

Został założony w 1274 roku na ruinach dawnej, średniowiecznej twierdzy. Powstał na prośby mieszkańców, którzy chcieli podziękować Świętej, która uwolniła ich od marynarzy i w przeszłości był wielokrotnie przebudowywany. Dziś kopuła kościoła posiada wyraźne cechy architektury arabskiej. Piękna jest również elegancka dzwonnica z XVI wieku z ośmioboczną dzwonnicą. Kościół znajduje się na cypelku z widokiem na miasto, z zapierającym dech w piersiach widokiem na turkusowe morze.

 

Spiaggia di Atrani

 

plaża Atrani

Atrani ma niewielką, ale ładną plażę, na której można pływać czy się opalać. Plaża jest niemalże w całości piaszczysta, jest też bardzo dobrze wyposażona w leżaki i parasole. Słynie z krystalicznie czystej wody i wspaniałej panoramy miasteczka. Plaża położona jest tuż przy centrum, ponieważ miasto jest malutkie i wszystko znajduje się w bliskiej odległości.

 

Kościół Santa Maria del Bando

 

Jest on ustawiony na skalistej ścianie pod starą wieżą i można do niego dotrzeć tylko po stromych, ale nieco męczących schodach. Znajduje się na Monte Aureo i pochodzi z X wieku. Wystrój w środku jest barokowy, znajdują się tam malutkie okienka. Jeśli najdzie Was ochota na wycieczkę, to zobaczycie posąg białej Madonny ozdobiony złotą aureolą i błyszczącymi klejnotami, liczne obrazy, a także Jezusa na krzyżu. To wszystko czyni ten mały kościółek prawdziwym arcydziełem.

 

Kościół San Salvatore De Birecto

 

Kościół San Salvatore de Birecto

Kościół pod wezwaniem San Salvatore de Birecto znajduje się na szczycie schodów w pobliżu Piazzetta i został zbudowany w X wieku. Jest on miejscem koronacji dożów słynnej Republiki Amalfi. Wciąż ma średniowieczne elementy, takie jak brązowe drzwi z Konstantynopola z 1087 roku, podobne do katedry w Amalfi i XII-wieczna marmurowa bariera. Z zewnątrz można też zobaczyć starą wieżę zegarową i dzwony z brązu. Wnętrze kościoła jest dość proste, ale wciąż są tam piękne freski i rzeźby.

 

Mapa atrakcji Atrani

 

najlepsze atrakcje Atrani

1) Kościół Świętej Marii Magdaleny 2) Plaża w Atrani 3) Kościół San Salvatore de’ Birecto 4) Plac Umberto I 5) Sanktuarium S Maria del Bando 6) Amalfi

Podsumowując, jak widzicie warto wpaść na chwilę do spokojnego Atrani. To świetny pomysł by chwilowo odpocząć od natłoku ludzi oraz zrelaksować się w jednej z lokalnych kawiarni. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie są jeszcze najładniejsze miejsca w Kampanii to zajrzyjcie do naszego artykułu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz