Co zobaczyć w Atrani? Najlepsze atrakcje turystyczne Atrani

Wybrzeże Amalfitańskie każdego roku przyciąga do siebie całe tłumy turystów. Prawie wszyscy skupiają się na najpopularniejszych miasteczkach jak słynne Positano, Amalfi czy nawet Ravello. Mało kto wie o tym, że 10 minut piechotą od zatłoczonego Amalfi dojdzie do uroczego, niewielkiego Atrani, w którym będzie można odetchnąć.  Wybieracie się do Positano i chcielibyście wybrać się także do Atrani? Co zobaczyć w Atrani? Jakie są atrakcje tego miasta? Dlaczego warto się tam zatrzymać? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym artykule!

Atrani znajduje się zaraz obok miejscowości Amalfi na półwyspie Amalfi, dostaniecie się tutaj nawet pieszo z pobliskiego bardziej popularnego miejsca jakim jest Amalfi miejscowość. Jeden z najlepszych punktów widokowych na Atrani jest nawet na trasie spaceru z Amalfi do Atrani na Via Gabriele di Benedetto. Spacer z centrum Amalfi do Atrani to około 800 metrów, czyli około 11 min pieszo. Zacznijmy więc przegląd najlepszych atrakcji turystycznych Atrani.

 

Piazzetta Umberto I

 

Ten mały zakątek raju, jest miejscem spotkań towarzyskich, kulturalnych i gastronomicznych mieszkańców. Szczególnie pięknie jest wieczorem, kiedy się rozświetla i daje naprawdę niezapomniane wrażenia. Plac jest otoczony kolorowymi kamienicami i nadal wygląda jak w latach 60., więc możecie odpocząć przy drinku i poczuć się jak prawdziwy Włoch lub Włoszka. Plac zapewnia ten jakże potrzebny cień podczas upału.

 

Kościół św. Marii Magdaleny

 

Kościół Marii Magdaleny w Atrani

Został założony w 1274 roku na ruinach średniowiecznej twierdzy. Zamówili go mieszkańcy Atrani, aby podziękować Świętej, która uwolniła ich od garstki marynarzy. Dziś kościół posiada wyraźne cechy architektoniczne, takie jak kopuła i elegancka dzwonnica z XVI wieku w tufie o dwóch kondygnacjach z kwadratową mapą, dwoma transeptami i ośmioboczną dzwonnicą. Kościół znajduje się na cyplu z widokiem na miasto, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Zatokę Salerno.

 

Spiaggia di Atrani

 

plaża Atrani

Atrani ma małą, ale wspaniałą plażę, na której można pływać czy opalać się. Plaża jest prawie w całości piaszczysta, bardzo dobrze wyposażona w leżaki i parasole, a z tyłu słynie z krystalicznie czystej wody i wspaniałej panoramy miasteczka. Plaża położona jest tuż przy centrum, ponieważ miasto jest malutkie i wszystko znajduje się w bliskiej odległości.

 

Kościół Santa Maria del Bando

 

Jest on ustawiony na skalistej ścianie pod starą wieżą i można do niego dotrzeć po stromych, ale fascynujących schodach. Znajduje sie na Monte Aureo i pochodzi z X wieku. Wystrój w środku jest barokowy, a w środku znajdują się malutkie okienka. Zobaczycie posąg białej Madonny ozdobiony złotą aureolą i błyszczącymi klejnotami, obrazy, a także Jezusa na krzyżu. To wszystko czyni ten mały kościółek prawdziwym arcydziełem.

 

Kościół San Salvatore De Birecto

 

Kościół San Salvatore de Birecto

Kościół pod wezwaniem San Salvatore de Birecto znajduje się na szczycie schodów w pobliżu Piazzetta i został zbudowany w X wieku. Jest on miejscem koronacji dożów słynnej Republiki Amalfi. Wciąż ma średniowieczne elementy, takie jak brązowe drzwi z Konstantynopola z 1087 roku, podobne do katedry w Amalfi i XII-wieczna marmurowa bariera. Z zewnątrz można też zobaczyć starą wieżę zegarową i dzwony z brązu. Wnętrze kościoła jest dość proste, ale wciąż są tam piękne freski i rzeźby.

 

Mapa atrakcji Atrani

 

najlepsze atrakcje Atrani

1) Kościół Świętej Marii Magdaleny 2) Plaża w Atrani 3) Kościół San Salvatore de’ Birecto 4) Plac Umberto I 5) Sanktuarium S Maria del Bando 6) Amalfi

Podsumowując, jak widzicie warto wpaść na chwilę do spokojnego Atrani. To świetny pomysł by chwilowo odpocząć od natłoku ludzi oraz zrelaksować się w jednej z lokalnych kawiarni. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie są jeszcze najładniejsze miejsca w Kampanii to zajrzyjcie do naszego artykułu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz