Czy w Austrii trzeba nosić maseczki? Czy w Austrii trzeba mieć maseczkę? Maseczki w Austrii 2022 i 2023

Światowa pandemia sprawiła, że wiele krajów na całym świecie wdrożyło różne procedury mające na celu chronienie ludności przed pandemią. W pewnym momencie powszechnym stał się obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą specjalnych maseczek. Wiele osób odwiedzających Austrie zastanawia się czy obecnie trzeba używać maseczek oraz czy w Austrii maseczki są obowiązkowe. Przygotowaliśmy dla Was informacje na temat wytycznych dotyczących noszenia masek w Austrii w 2022 i 2023.

Czy w Austrii trzeba zasłaniać usta i nos? Zalecenie dotyczące maseczek w Austrii

Na samym początku musimy wspomnieć, że przepisy obowiązujące w stolicy Austrii, czyli w Wiedniu, różnią się od przepisów maseczkowych w reszcie kraju. Dlatego jeżeli wybieracie się do Wiednia, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł na temat noszenia maseczek w Wiedniu. W tym artykule natomiast skupimy się na przepisach obowiązujących w reszcie kraju.

 

Czy w Austrii trzeba mieć maseczkę w sklepie? Czy trzeba mieć maskę w autobusie?

Mamy dobre wieści dla ludzi którzy unikają noszenia maseczek. W Austrii, poza Wiedniem, nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa specjalną maską. W Austrii nie trzeba nosić maseczek. Austria nie wymaga noszenia maseczek w miejscach publicznych. Nie trzeba nosić maseczki w autobusach ani w czasie zakupów w sklepie.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz