Top 8: NAJLEPSZY kebab w Berlinie, gdzie jest w 2022? Nie tylko Mustafa! - BelSole

Top 8: NAJLEPSZY kebab w Berlinie, gdzie jest w 2022? Nie tylko Mustafa!

Wybieracie się do Berlina i szukacie najlepszego kebabu w Berlinie. Zastanawiacie się który kebab jest najsmaczniejszy w Berlinie, gdzie warto iść na Kebab w Berlinie i który kebab najtańszy. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po kebabach w Berlinie w 2022. Zapraszamy na najlepszy kebab!

W Berlinie znajdziecie wiele rodzajów typowego kebapa – czego się spodziewać po tureckich restauracjach w Berlinie? Możecie zamówić takie specjały jak Gemüse Kebab, Falafel Kebab, Halloumi Kebab, Durum, Dürüm Kebab czy opcje Teller czyli na talerzu lub w zestawie z Kebabem i frytkami (Pommes Frites). Oto zestawienie najlepszych kebabów w Berlinie:

 

Doyum Kebab

 
doyum kebab
Adres: Admiralstraße 36-37, Berlin

Ceny: $$

Kebab w dobrej lokalizacji z całkiem niezłym stosunkiem jakości do ceny. Na Kreuzbergu istnieją od prawie 15 lat. Kebap z cielęcy z pomidorami, grillowaną prapryką z jogurtem kosztuje około 13 EUR. Szaszłyki jagniece z bakłażanem kosztują około 13,50 EUR. Talerz mięsny Doyum kosztuje 17 EUR. Jest tutaj raczej drogo.
 
Szaszłyki grillowane są na węglu drzewnym.
 

Mustafas Gemüse Kebab

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Eloise (@elolovesfood)

Adres: Mehringdamm 32, 10961 Berlin

Ceny: $

Gdzie jest najlepszy kebab w Berlinie? Podobno najlepszy Kebab w Berlinie jest tutaj w Mustafie, na pewno najpopularniejszy z wymienionych i kultowy dla wielu. Dlatego też kolejki do Mustafa są zazwyczaj długie, możecie mieć pecha i czekać w kolejce nawet ponad 1 h. Ceny są bardzo atrakcyjne bo zaczynają się już od 2,80 EUR, więc to bardzo dobra cena za dobry Kebab w Berlinie. Jest to oczywiście budka i ciężko o miejsce do siedzenia!

mustafa kebab berlin
Kolejka po Kebab do Mustafy!

Według niektórych jest to nie tylko najlepszy kebab w Berlinie ale i najpyszniejszy.

Zobaczcie też najlepsze atrakcje Berlina, które warto zobaczyć szukając najlepszego Kebaba w Berlinie.

 

Fes Turkish BBQ Berlin

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Fes – Turkish BBQ (@fes.berlin)


Adres: Hasenheide 58

Ceny: $$$$

To nie jest typowy kebap, Fes to bardziej restauracja turecka z grillem – ale nie byle jakim. Sami możecie sobie grillować kawałki mięs na małym grillu przy stole. Ceny nie są niskie, ale jedzenie wyborne – sami możecie sobie złożyć kebaba z przyniesionych składników. Ceny jednak są bardzo wysokie w porównaniu do innych kebabów, bo talerzyki z przystawkami to cena około 5 EUR, a za talerzyk z mięsem około 12 EUR.

 

Doner Dach

 

Adres: Simon-Dach-Straße 11

Ceny: $

Kebaby tutaj kosztują od około 4-5 EUR, talerze kosztują od 7 – 8 EUR. Jedno ze stabilnych i dobrych miejsc w Berlinie z Kebabem, jeśli będziecie obok, warto zajrzeć. Zajrzeć też warto na Burger Drwala w 2022 w Polsce!

 

Imren Grill Berlin

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Imren Grill Restaurant (@imren_grill)

Adresy: Boppstraße 10, Karl-Marx-Strasse 75, Wiener Strasse 10, Hauptstraße 156, Müllerstraße 134, Buttmannstrasse 1 
Ceny: 
$

To kolejny tani i dobry Kebab w Berlinie. Za kebab zapłacicie tutaj około 4 EUR, za zestaw od 6 do 10 EUR. Wielu z odwiedzających stawia ten kebab wyżej niż Mustafę i uważa go za najlepszy kebab w Berlinie.

 

Konyali Berlin

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez KONYALI BERLIN KREUZBERG (@konyaliamkotti)

Adres: Reichenberger Str. 10

Ceny: $

To kolejny z tanich kebabów w Berlinie, gdzie znajdziecie kebap za 2,80 EUR. Zestawy jednak potrafią kosztować nawet 13 EUR. Iskender kosztuje tutaj 10 EUR. Na zewnątrz i wewnątrz znajdziecie parę stolików. Solidny Kebap w Berlinie!

 

Rüyam Döner Berlin

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Rüyam Gemüse Kebap ? (@rueyamgemuesekebap)

Adresy: Hauptstraße 133, Schönhauser Allee 44A

Ceny: $

Kolejny na liście najlepszych kebabów w Berlinie. Według niektórych to najsmaczniejszy kebab w Berlinie. Durum Kebab kosztuje tutaj 5 EUR, tańsze opcje wege kosztują około 4 EUR. Talerz i zestaw kosztuje około 7,90 EUR. Znajdziecie tutaj sporo miejsc w środku (na Schönhauser Allee) i parę na zewnątrz. Wielu z gości wychwala tutaj klimatyczną muzykę! 

 

Bilakiss Berlin

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Berlin Bilakiss (@berlinbilakiss)

Adres: Frankfurter Allee 48

Ceny: $$

To trochę oddalony od ścisłego centrum Kebab w Berlinie. Kebab kosztuje tutaj około 4 EUR, zestaw około 10 EUR. Wygląd tego miejsca jest dość nowoczesny i nietradycyjny w porównaniu do innych Kebabów w Berlinie. 

Tak wygląda oto lista najlepszych Kebabów w Berlinie, a Wy jakie macie swoje ulubione budki z Kebabem?

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz