Czy w Bułgarii są rekiny? Ataki rekinów w Bułgarii, czy mają miejsce?  - BelSole

Czy w Bułgarii są rekiny? Ataki rekinów w Bułgarii, czy mają miejsce? 

Spotkanie z rekinem to jedna z największych obaw turystów wyjeżdżających na zagraniczne wakacje. Dlatego sprawdzimy, czy w Bułgarii są rekiny. Z naszego materiału dowiesz się, jakie gatunki rekinów żyją w Bułgarii, a także czy w przeszłości dochodziło do ataków rekinów w Bułgarii. Zapraszamy do lektury. 

Czy w Bułgarii są rekiny? Jakie gatunki rekinów żyją w Bułgarii?  

Odpowiadając na pytanie, czy w Bułgarii żyją rekiny, warto pokusić się o małą powtórkę z geografii. Kraj ten jest położony jest nad Morzem Czarny, w którym żyje około 200 gatunków ryb, w tym również, w zależności od źródeł, od kilku do nawet kilkunastu rodzajów rekinów. Zatem, czy w Bułgarii są rekiny? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. 

W tym momencie wielu czytelników zapewne zastanawia się, jakie gatunki rekinów żyją w Bułgarii. Polskie i zagraniczne źródła podają, że największym rekinem żyjącym w Morzu Czarnym jest koleń pospolity. Ryba ta osiąga do dwóch metrów wielkości. W wodach Bułgarii pływają również mniejsze drapieżniki, takie jak tzw. rekinek psi, którego długość wynosi zazwyczaj od 60 do 75 centymetrów długości. 

Teraz już wiesz, czy w Bułgarii są rekiny. W dalszej części materiału sprawdzimy, czy rekiny w Bułgarii są groźne dla człowieka. Koniecznie czytaj dalej. 

 

Ataki rekinów w Bułgarii – czy miały miejsce? Czy rekiny w Bułgarii są niebezpieczne dla człowieka?

Nadeszła pora, by uspokoić zaniepokojonych turystów – ataki rekinów w Bułgarii są praktycznie niemożliwe. Zajmujący się opisywaniem tego typu incydentów na całym świeicie serwis SharksSider.com wskazuje, że żaden atak rekina w Bułgarii nie został dotąd odnotowany. Możemy również przecząco odpowiedzieć na pytanie, czy rekiny w Bułgarii są niebezpieczne dla człowieka. Większość z nich żyje na pełnym morzu i rzadko podpływa w pobliże kąpielisk. 

Teraz już wiesz, czy w Bułgarii są rekiny oraz czy rekiny w Bułgarii atakują ludzi. Jak widzisz, nie musisz obawiać się kąpieli w Morzu Czarnym. Znacznie groźniejsze od rekinów w Bułgarii są z pewnością poparzenia słoneczne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz