Ceny w Bułgarii 2023. Czy w Bułgarii jest tanio? Ceny wakacji Bułgaria - BelSole

Ceny w Bułgarii 2023. Czy w Bułgarii jest tanio? Ceny wakacji Bułgaria

Zapraszamy Was na przegląd przez ceny w Bułgarii. Oto odpowiedź ile kosztują wakacje w Bułgarii w 2023/ Sprawdziliśmy ceny hoteli w Bułgarii, ceny w restauracjach, ceny w sklepach w Bułgarii czy atrakcji i taxi w Bułgarii. Ale mamy tez dużo więcej! Stan na maj/czerwiec 2023! Zapraszamy.

 

Jeśli w 2023 roku w zimie lub w lecie, wybieracie się na wakacje do Bułgarii, to na pewno przyda się Wam informacja o cenach noclegów, hoteli i apartamentów we Bułgarii.

 

Ceny noclegów w Bułgarii

 

ceny noclegów w Bułgarii

Ceny hoteli w Bułgarii, jak z resztą wszędzie, zależą głównie od standardu w jakim szukacie. Bułgaria nie jest krajem tak drogim, jak zachodnie kraje i raczej bez problemów znajdziecie apartamenty czy hotele do 110 PLN za osobę, czy nawet do 80 PLN za osobę w pięknych miejscach.

Najtańsze pokoje hotelowe znajdziecie za około 110 PLN za dobę/dwie osoby, np. w Sofii. Średnie ceny za hotel 3-gwiazdkowy lub to około 190-200 PLN za parę za dobę. Apartamenty i pokoje na wybrzeżu moga osiągać nawet 300 PLN za noc! Ekskluzywne 5-gwiazdkowe we Bułgarii kosztują więcej, bo już około 600 PLN za dobę w stolicy z widokiem. Za takie pokoje w Złotych Piaskach lub na Słonecznym Brzegu, zapłacicie nawet 620 – 900 PLN za noc. Za najtańsze kempingi i łóżka w hostelu zapłacicie już od 366 PLN/osobę za noc, ale nie w centrum miast, lecz na obrzeżach i na wsi.

 

Ceny w restauracjach w Bułgarii

 

ceny w restauracjach w Bułgarii
Ceny z tavern.izbata.bg

Bułgaria serwuje bardzo smaczne lokalne dania.  Jako, że w Bułgarii kawy napijecie się na każdym kroku, zaczynamy od jej cen. Za espresso zapłacicie ok. 1.60 BGN, natomiast za cappuccino – ok. 3 BGN, a za świeży sok owocowy – 4 BGN.

To ile wydacie na obiad, głównie zależy od tego, czy będzie to restauracja ekskluzywna przy największych atrakcjach.  W tych pierwszych koszt sałatki to 10-15 BGN, dania głównego z ryb i owoców morza – 15-25 BGN. Natomiast w barach obiad będzie was kosztował ok.10-15 BGN. 

Najwięcej wyniesie Was kolacja w turystycznych miejscach na wybrzeżu.

Koniecznie spróbujcie szopskiej sałatki, w wielu kartach znajdziecie także wspaniały gulasz mięsno-warzywny znany w Bułgarii jako giuwecz. Do obiadu lub kolacji zamówcie bułgarskie wino, które jest po prostu pyszne. Za kieliszek dacie tylko kilka bułgarskich lewów.

 

Ceny w sklepach w Bułgarii

 

ceny w sklepach w Bułarii
ceny z bio-market.bg

W Bułgarii znajdziesz wiele sklepów i znanych sieci (m.in. Lidl czy Kaufland), w których w dobrej cenie kupicie produkty spożywcze. Oferują duży wybór i nieco lepsze ceny niż mniejsze sklepy spożywcze. To świetna alternatywa do jedzenia na mieście, jeśli chcecie przyoszczędzić.

Ile kosztują produkty i jedzenie w Bułgarii? Zobaczcie w poniższym zestawieniu:

Mleko 2,2 BGN
Chleb 2,9 BGN
Jabłka 1,2 BGN
Pomidory 4,2 BGN
Ziemniaki 1,2 BGN
Marchew 1,3 BGN
Filet z piersi kurczaka (1 kg) 18,2 BGN
1 litr oliwy 10-15 BGN
Wino 9,2 BGN
Piwo 2-3 BGN
Papierosy 11 BGN
Ser Sirene (200 g) 52 BGN
Banany 3 BGN
Pomarańcze 2,2 BGN
Pieczarki 6,7 BGN
Olej 5-7 BGN
Cukier 2 BGN
Ser żółty/kg 16 BGN
Butelka wody 1,2 BGN
Ketchup 250g 3 BGN
Kiwi/kg 3,6 BGN
Winogrono/kg 5 BGN

 

Ile kosztuje wino w Bułgarii?

Butelka wina ze średniej półki kosztuje w markecie ok. 9 BGN.

Ile kosztuje piwo w Bułgarii?

Lokalne piwo (0,5 l) kosztuje ok. 1,5 BGN, natomiast importowane (0,33 l) ok. 2,3 BGN.

Ile kosztują papierosy w Bułgarii?

Za paczkę bułgarskich papierosów zapłacicie ok. 5,2 BGN , za papierosy znanych marek ok. 6 BGN.

 

Ceny w Bułgarii – autobusy, taxi, wynajęcie auta

 

transport w Bułgarii

W Bułgarii nie ma problemu z wynajęciem samochodu. Jaki jest koszt? W zależności od marki i klasy pojazdu za wynajem zapłacicie od 73 BGN za dobę. Do tego musicie doliczyć:

  • paliwo: benzyna – ok. 2,5 BGN/l, olej napędowy – 2,7 BGN/l;
  • parkingi – ok. 2 BGN/godz.;
  • winietę – tygodniowa kosztuje 15 BGN, miesięczna – 30 BGN.

Taksówki w Bułgarii są bardzo tanie. Cena początkowa to średnio ok. 1-2 BGN. Natomiast za każdy kilometr zapłacicie ok. 1 BGN. Jednakże, pamiętajcie aby wybierać licencjonowane taksówki. Z najdroższe trasy zapłacicie na wybrzeżu: w Warnie, Pomorie i Obzor. 

Oczywiście najtańszy jest transport publiczny. Bilet w jedną stronę autobusem lokalnym kosztuje ok.1 BGN. Przejazd z Burgas do Warny to wydatek ok. 14 BGN.

 

Ceny atrakcji w Bułgarii

 

ceny atrakcji w Bułarii

Koszty atrakcji w Bułgarii nie są zbyt wygórowane, dlatego raczej nie musicie szczególnie się o nie martwić. Za wstep do aquaparku w Słonecznym Brzegu zapłacicie od 17-35 BGN, natomiast park wodny w Primorsku to koszt 16-26 BGN. Będąc w Nesebarze, koniecznie sprawdźcie Muzeum Archeologiczne, gdzie bilet kosztuje 10 BGN, a wstęp do Cerkwi św. Stefana 5 BGN.  Dzieciaki na pewno będą zachwycone delfinarium w Warnie, które kosztuje 12-30 BGN.

 

Ceny wycieczek do Bułgarii lato 2023

 

zlote piaski

Bułgaria jest jednym z najczęściej wybieranych krajów na wakacje all inclusive, więc bez problemu znajdziecie mnóstwo ofert wakacji na południu na sezon lato 2023.

Za pokój hotelowy na Słonecznym Brzegu, w hotelu 4-gwiazdkowym, w opcji all inclusive trzeba zapłacić około 2400 PLN za osobę za 8 dni. Opcje all inclusive na Złotych Piaskach w sezonie lato 2023 kosztują od 2700 PLN za osobę za 8 dni.

Wycieczki objazdowe po Bułgarii nie są tak popularne, jak np. we Włoszech. Jednakże można znaleźć opcje wycieczek po wybrzeżu lub łączone z objazdówką po Rumunii. Ceny w 2023 zaczynają się mniej więcej od 2600 PLN za 7 dni.

 

 

Czy Bułgaria jest droga?

 

Bułgaria wciąż jest krajem, gdzie za urlop wydacie mniej niż nad Bałtykiem. Nawet jeśli będzie jadać codziennie w barach i spać w hotelu z basenem. Jedynym minusem jest długa droga do domu. Z Krakowa do Burgas jest ok. 1550 km. Ale zawsze możecie upolować tanie loty i dostać się tam nawet za 500 PLN w dwie strony. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz