Czy w Chorwacji jest zima? Pogoda w Chorwacji - BelSole

Czy w Chorwacji jest zima? Pogoda w Chorwacji

Chorwacja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków. Do Chorwacji jeździ się latem ale czy do Chorwacji warto pojechać zimą? Czy w Chorwacji jest zima? Jak wygląda zima w Chorwacji? Czy pogoda jest lepsza niż w Polsce?

 
Chorwacja jest krajem, który kojarzy się nieco z egzotyką, przede wszystkim z powodu tego, że w Chorwacji rosną palmy. Niech obecność palm i ciekawych owoców was nie zwiedzie. W Chorwacji jest zima i jeśli szukacie miejsca w którym można spokojnie odpocząć i uciec od chłodu w Polsce to do Chorwacji nie warto jechać w zimie.

 
Zima w Chorwacji nie jest oczywiście tak ostra jak w Polsce ale jest. Klimat Chorwacji to w znacznej części klimat kontynentalny. W Chorwacji występują cztery pory roku, w tym oczywiście zima w Chorwacji.

 
Najwyżej położone rejony kraju obfitują nawet w opady śniegu. Najniższa temperatura zanotowana w Chorwacji w 1919 roku to aż -35,5 stopni Celsjusza. Tylko Dalmacja i chorwackie wyspy położone są w strefie klimatu śródziemnomorskiego.

 
W Rijece średnia temperatura w grudniu to 9,1 stopnia, w styczniu 5,9 stopnia, a w lutym 6,3 stopnia. W Splicie to odpowiednio 10,1; 7,8 i 8,1 stopnia, w stolicy kraju już nie jest tak kolorowo. W Zagrzebiu średnia w temperatura w zimowych miesiącach to 2,4 stopnia w grudniu, 0,2 stopnia w styczniu i 2,2 stopnia w lutym.

 
W Chorwacji w zimie istnieją obszary w których można nawet jeździć na nartach. Wbrew temu co wypisują blogi o Chorwacji do Chorwacji nie ma sensu jechać zimą. Nie jest ani ciepło na tyle by poleżeć na plaży i się opalać, ani na tyle zimno by warunki śnieżne mogły dorównywać najlepszym kurortom Austrii czy Szwajcarii.

 
W Chorwacji jest zima, w zimie w Chorwacji bywa zimno. Jeśli szukacie ciepłego miejsca na zimowy wyjazd to już lepiej wybrać się do wiecznie zielonego Palermo na Sycylii gdzie średnia temperatura w zimie to odpowiednio 13,5, 12,1 i 12,2 stopni Celsjusza.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz