Gdzie leży Chorwacja? Czy Chorwacja jest w Europie? - BelSole

Gdzie leży Chorwacja? Czy Chorwacja jest w Europie?

Chorwacja od dawna należy do jednych z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów wśród turystów z Polski. Polacy jeżdżą do Chorwacji od wielu lat ale wciąż nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego gdzie leży Chorwacja. Czy Chorwacja jest w Europie? Na jakim kontynencie znajduje się Chorwacja?

Chorwacja to młode państwo powstałe po rozpadzie Jugosławii 25 czerwca 1991 roku. Chorwacja znajduje się na pograniczu Europy Środkowej i Południowej jeśli chodzi o położenie geograficzne, bo patrząc na inne aspekty można odnieść zupełnie inne wrażenie.

Chorwacja granicyz z Węgrami, Serbią, Słowenią, Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną. Państwo położone jest nad Morzem Adriatyckim. Chorwacja należy do Unii Europejskiej od 1 czerwca 2013 roku. Sam ten fakt może wiele ułatwić jeśli chodzi o dokładne informacje na temat tego gdzie leży Chorwacja.

Jeśli zastanawiacie się czy Chorwacja jest w Europie to oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Jeśli wybieracie się na wakacje do Chorwacji to warto dowiedzieć się od ilu lat można kupić alkohol w Chorwacji i sprawdzić także jakie są święta i dni wolne w Chorwacji.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz