Czy w Czarnogórze są jeżowce? Czarnogóra, czy można tam spotkać jeżowce?  - BelSole

Czy w Czarnogórze są jeżowce? Czarnogóra, czy można tam spotkać jeżowce? 

Wielu turystów wybierających się nad Morze Adriatyckie obawia się spotkania z jeżowcami. Te morskie zwierzęta cieszą się złą sławą. a kontakt z nimi bynajmniej nie należy do przyjemnych wakacyjnych wspomnień. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Czarnogórze są jeżowce. Koniecznie przeczytajcie ten artykuł, jeśli planujecie wyjazd do tego bałkańskiego kraju i zastanawiacie się, czy w Czarnogórze są potrzebne buty do wody. 

Jeżowce w Czarnogórze. Czy są?

Zanim udzielimy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy w Czarnogórze są jeżowce, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych stworzeń. Przede wszystkim warto tu zaznaczyć, że zwierzęta te zamieszkują przede wszystkim skalne zagłębienia mieszczące się w wodzie. Warto też podkreślić, że jeżowce bytują w ciepłych akwenach, a do takich z pewnością możemy zaliczyć Adriatyk, nad którym położona jest Czarnogóra. 

Zatem, pora ostatecznie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie tego materiału – w Czarnogórze są jeżowce. Zmartwionych tym stanem rzeczy możemy jednak uspokoić. Większość najpopularniejszych w Czarnogórze kurortów to żwirowe lub piaszczyste plaże. Te zwierzęta morskie zazwyczaj nie bytują w takim środowisku, więc szansa na spotkanie ich w popularnych kąpieliskach. Nawet jeśli znajdą się tam, to ze względu na swoją ciemną, intensywną barwę będą dobrze widoczne w czystych zazwyczaj wodach Adriatyku, więc ostrożni turyści nie będą mieli problemów by trzymać się od nich z daleka. 

Jeżowce w Czarnogórze występują zazwyczaj w pobliżu dzikich, kamienistych plaż. Tego typu lokalizacje są stosunkowo rzadko odwiedzane przez turystów, co sprawia, że ryzyko spotkania z tymi morskimi zwierzętami jest niewielkie. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy w Czarnogórze trzeba mieć buty do wody, to zalecamy wyposażenie się w nie. Ostrożności nigdy za wiele, a tego typu obuwie chroni nie tylko od nadepnięcia na jeżowca, ale również od znacznie bardziej prozaicznych sytuacji, takich jak zranienie stopy o ostry kamień.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz