Ceny w Czarnogórze w 2024, czy Czarnogóra jest droga czy tania? Ceny wycieczek - BelSole

Ceny w Czarnogórze w 2024, czy Czarnogóra jest droga czy tania? Ceny wycieczek

Ceny w Czarnogórze w 2024 zmieniły się od ostatnich wakacji. W tym artykule dowiecie się ile kosztują wakacje w Czarnogórze w 2024, jakie są ceny w sklepach, ceny w restauracjach czy taksówek w Czarnogórze. Czy jest drogo w porównaniu w zeszłymi wakacjami? Zapraszamy na przegląd cen w Czarnogórze w 2024.

Co powinniście wiedzieć zanim zaplanujecie podróż do Czarnogóry? Zgromadziliśmy dla Was informacje, podzielone na 7 kluczowych kategorii: koszty zorganizowanych podróży do Czarnogóry w 2024, stawki za nocleg (hotele i apartamenty), ceny w restauracjach, koszty produktów w sklepach (w tym jedzenie), opłaty za taksówki oraz koszt atrakcji turystycznych. Wszystko to ma na celu ułatwić Wam solidne zaplanowanie wakacji i podróży do Czarnogóry, zaczynając od opcji zorganizowanych podróży – co umożliwi Wam porównanie, co jest korzystniejsze, czy podróż z biurem czy samodzielne planowanie.

Czy rosnący koszt życia odcisnął piętno na Czarnogórze? Tak i nie – ceny nie wystrzeliły, aż tak mocno – do tego lokalne i sezonowe produkty często są po prostu tańsze na targach. Warto przyjrzeć się także tabeli produktów pokazanej w środkowej części artykułu – ceny w sklepach w Czarnogórze w 2024.

 

Ceny wycieczek do Czarnogóry w 2024

 

Ceny wakacji w Czarnogórze w 2024

Ile kosztuje wycieczka do Czarnogóry w 2024? Standardowa cena z własnym transportem często zamyka się w 1500-1800 PLN za osobę w opcji all inclusive. Udało nam się znaleźć nawet opcję za 1000 PLN za osobę w opcji all inclusive! Minusem jest tylko własny dojazd.

Ile kosztuje wycieczka do Czarnogóry samolotem? Jak dużo trzeba zapłacić za podróż do Czarnogóry samolotem? Jest to nieco kosztowniejsze – kwoty zaczynają się od mniej więcej 2100 PLN, natomiast za 2600 PLN można już dostać atrakcyjną ofertę all inclusive na tydzień dla jednej osoby. Co jest zaskakujące, te ceny są nawet niższe niż w Albanii. Warto skorzystać, jeśli preferujecie zorganizowane wycieczki. Jeżeli jednak wolicie samodzielnie planować, to przedstawiamy kolejny rozdział z cenami w hotelach.

 

Ceny hoteli i noclegów w Czarnogórze

 

ceny hoteli w Czarnogórze

Ile kosztują noclegi i pokoje hotelowe w Czarnogórze? Za bardzo dobrze oceniany nocleg w Kotorze, należy zapłacić 380 PLN za dobę za dwie osoby. Tani i dobrze oceniany nocleg w Kotorze to 160 PLN za dobę za dwie osoby.

W Podgoricy za bardzo dobry apartament zapłacicie 400 PLN w sezonie, za tani nocleg zapłacicie tylko 190 PLN – jest to więc całkiem niezła cena za dobę.

W Budvie za niezły pokój zapłacicie nawet 160 PLN za dobę!

Najtańszą opcją są kempingi w Czarnogórze. Koszt noclegu zaczyna się od 5 EUR.

 

Ceny w restauracjach w Czarnogórze

 

cenyw restauracjach w Czarnogórze
Ceny w przykładowej restauracji Dekaderon z oficjalnej strony Dekaderon

Ile kosztuje obiad w Czarnogórze w 2024?

Jakie są koszty posiłku w Czarnogórze? Jak prezentują się ceny w miejscowych restauracjach? Żeby zjeść w lokalu o przeciętnym standardzie, będziemy musieli zapłacić około 40 do 50 EUR na osobę. Przystawki zwykle wahają się od 3 do 10 EUR, dania główne do 22 EUR. Za fast food zapłacimy około 4 – 7 EUR. Oto przykładowe ceny z restauracji w Budvie: 5 EUR za Sałatkę Caprese, 4 EUR za Sopską Sałatę, 11 EUR za Calamari, ceny makaronów wahają się od 11 do 16 EUR, Risotto kosztuje od 10 do 14 EUR, Hobotnica Sac (zapiekana ośmiornica) jest za 29 EUR, krewetki w sosie za 17 EUR, Sać Mięso kosztuje 15,50 EUR, podobnie jak cielęcina, a kotlety jagnięce to wydatek 19 EUR. Najtaniej zjecie oczywiście w piekarniach oferujących smaczne przekąski za znacznie mniejszą cenę niż w restauracji.

 

Ceny w kawiarniach w Czarnogórze

 

tygielek kawa
Tygielek na kawę w Czarnogórze

Jaka jest cena kawy w Czarnogórze? Ile wynoszą koszty deserów? Za desery zapłacicie od 3 do 6 EUR za porcję, to samo kosztować będą tarty, kolace oraz skoljka. Za cappuccino zapłacicie średnio 2 EUR, natomiast espresso będzie niewiele tańsze. Gałka lodów w dobrej lodziarni to około 2 EUR, zaś za 3 gałki zapłacicie około 5,5 EUR. Koszt świeżo wyciskanych soków waha się od 3 do 5 EUR.

Ceny w sklepach w Czarnogórze

ceny w sklepach w Czarnogórze 2024
Ceny w sklepie Idea Super w Czarnogórze w 2024

Zrobiliśmy dla Was zestawienie cen w sklepach (wielkoformatowych) w Czarnogórze w 2024. Ceny tutaj zawarte są z jednego z dużych marketów. Jak widać, niektóre z produktów są tańsze niż w Polsce.

Mleko 1,1 EUR
Jajka 10 sztuk 2,39 EUR
Domaca Kobasica 6 EUR / 1 kg
Visitorski domaći sir 5,90 EUR
Sir Trapist 16 EUR / 1 kg
Prsut 12 EUR / 1 kg
Sok jabłkowy 1 EUR
Woda 1,5 l 0,7 EUR
Nikšićko piwo 0,5 l 1,2 EUR
Chardonnay 8 EUR
Prosecco DOC 10 EUR
Wino lokalne Vranac 4 EUR
Rakija 20 EUR / 0,7 l
Kawa 2 EUR / 200 g
Herbata 1,6 EUR / 30 saszetek
Ciastka Keks 1,5 EUR / 145 g
Czekolada Kandi 3,4 EUR / 250 g
Eurocrem Blok 0,69 / 90 g
Bananica 2,45 EUR / 400 g
Chleb 0,5 EUR
Somun sarajevski 0,55 EUR
Dżem 2,2 EUR / 240 g
Mielone mięso 4,7 EUR / kg
Cevapi 4,7 EUR / kg
Pljeskavice 4,7 EUR / kg
Lokalna oliwa 12 EUR / 750 ml
Beyond Burger 6 EUR
Papierosy 3,6 EUR

 

Ile kosztuje wino w Czarnogórze?

Ceny za niezłe lokalne wino zaczynają się już od 2 EUR. Kupicie nawet tańsze wina, jednak średnia cena to około 6 – 8 EUR za przyzwoite lokalne wino. Sprowadzane wina będą droższe.

Ile kosztuje piwo w Czarnogórze?

Cena piwa w Czarnogórze zaczyna się od około 0,8 EUR za małą puszkę 0,33 lokalnego piwa. Zachodnie marki za większą puszkę 0,5 l to koszt około 1,4 EUR.

Ile kosztuje oliwa w Czarnogórze?

Ceny za oliwę w Czarnogórze zaczynają się od około 15 EUR za 1 litr.

Ile kosztują papierosy w Czarnogórze?

Papierosy w Czarnogórze są całkiem tanie jak na sąsiadujące kraje, koszt opakowania to około 3,6 EUR.

 

Wypożyczenie samochodu w Czarnogórze

 

wypożyczenie samochodu Czarnogóra

Jakie są ceny wynajmu samochodu w Czarnogórze? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju pojazdu, standardu, czasu wynajmu oraz sezonu. Koszty wynajmu mogą rozpoczynać się już od 16 EUR za dzień za najbardziej ekonomiczne pojazdy.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Czarnogórze.

 

Ceny taksówek w Czarnogórze

 

Ile kosztuje taksówka w Czarnogórze? W zależności od miasta zapłacicie inne stawki. Dla przykładu weźmy Kotor i Podgorice. W Kotorze za start zapłacicie 0,50 EUR, a za kilometr 1,2 EUR. Godzina oczekiwania to 8 EUR. W Podgoricy ceny będą odmienne, za start taksówki zapłacicie 0,60 EUR jednak kilometr będzie tańszy bo będzie kosztować tylko 0,70 EUR.

 

Ceny atrakcji w Czarnogórze

 

Wyspa Świętego Jerzego

Jeżeli chodzi o cenniki lokalnych biur podróży i przewodników, ceny zaczynają się od 200 PLN za jedną osobę na wycieczkę łodzią po Zatoce Kotorskiej. Rejs po Jeziorze Szkoderskim wynosi około 70 EUR. Całodniowa wyprawa obejmująca Durmitor, Tarę i monastyr Ostróg kosztuje 300 PLN. Wejście do miejscowych atrakcji i kościołów jest albo bezpłatne lub wynosi kilka euro za wejściówkę. Istnieją jednak wyjątki, na przykład bilety do jaskini Lipy kosztują około 13 EUR dla dorosłych i 8 EUR dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Wejście do Monastyr Ostróg jest darmowe, choć można złożyć ofiarę przy wejściu.

Pamiętajcie, że najlepsze atrakcje Czarnogóry są z reguły dostępne bez opłat i są darmowe – wiele z niesamowitych parków narodowych i urokliwe wybrzeże oferują za darmo, a to największe atrakcje kraju.

Pamiętajcie, że ceny te mogą się zmienić w trakcie roku.

 

Czarnogóra jest tania czy droga?

 

ceny w Czarnogórze czy jest droga

Czarnogóra stanowi jedną z bardziej przystępnych cenowo destynacji wakacyjnych dla Polaków, znajdującą się na stosunkowo niewielkiej odległości od Polski. Czarnogóra nie jest wysokobudżetowym krajem – hotele oferują atrakcyjne ceny, koszty w sklepach są na standardowym poziomie, a wiele atrakcji jest albo niedrogich, albo wprost dostępnych za darmo. Również ceny zorganizowanych podróży do Czarnogóry nie są wygórowane, wręcz przeciwnie – są nawet niższe niż te oferowane w Turcji. Czy zatem Czarnogóra jest drogim krajem? Odpowiedź brzmi: nie, Czarnogóra jest krajem, który oferuje opłacalne i dostosowane do budżetu opcje na podróżowanie. Serdecznie polecamy!

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz