Czy w Dreźnie jest lotnisko? Czy są loty do Drezna z Polski? - BelSole

Czy w Dreźnie jest lotnisko? Czy są loty do Drezna z Polski?

Drezno to piękne Niemieckie miasto, z niezwykle ciekawą historią najnowszą i nie tylko. Wielu Polaków marzy o odwiedzeniu Drezna. O ile dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski jest to kwestia dwóch-trzech godzin jazdy samochodem, o tyle dla mieszkańców innych regionów Polski najwygodniejszym rozwiązaniem byłby lot samolotem. W związku z tym wiele osób zastanawia się czy w Dreznie znajduje się lotnisko oraz jakie linie latają z Polski do Drezna.

Czy w Dreznie jest port lotniczny? Lotnisko w Dreznie

 

Jak przystało na duże miasto w cywilizowanym kraju, w którym zawsze przestrzegana jest konstytucja i przepisy unijne dotyczące praworządności, Drezno posiada swoje lotnisko. W Dreznie jest lotnisko. Pełna nazwa lotniska w Dreznie to Flughafen Dresden-Klotzsche. Jaki jest kod IATA lotniska w Dreznie? Lotnisko Drezno kod IATA to DRS. Jaki jest kod ICAO lotniska w Dreznie? Lotnisko Drezno kod ICAO to EDDC.

 

Gdzie jest lotnisko w Dreznie? Lotnisko Drezno jak daleko od centrum?

Lotnisko w Dreznie położone jest 9 km na północ od centrum Drezna.

 

Czy są loty z Polski do Drezna? Czy są loty z Warszawy, Krakowa lub Gdańska do Drezna?

Niestety, z żadnego z Polskich lotnisk nie polecimy bezpośrednio do Drezna. Nie ma lotów do Drezna z Warszawy, Rzeszowa, Łodzi ani Katowic.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz