Czy w Egipcie są rekiny? Atak rekina w Egipcie, czy jest bezpiecznie? - BelSole

Czy w Egipcie są rekiny? Atak rekina w Egipcie, czy jest bezpiecznie?

Jadąc na wakacje do Egiptu, zadajecie sobie zapewne pytanie po ostatnim ataku na turystę z Rosji – czy w Egipcie są rekiny? Czy atakują turystów, Polaków? Czy jest bezpiecznie się kąpać w morzu? Jak wyglądał atak rekina w Hurghadzie w Egipcie?

8.06.2023 wystąpił poważny atak rekina na młodego turystę z Rosji w kurorcie Hurghada w Egipcie na plaży przy hotelu Dream Beach. Rosjanin zginął. Czy jednak ataki rekinów w Egipcie to powtarzająca się sytuacja? Czy jest bezpiecznie?


 

Czy w Egipcie są rekiny?

Tak, w Egipcie występują rekiny. Morze Czerwone, które leży na wschodnim wybrzeżu Egiptu, jest znane z obecności wielu gatunków rekinów. Rekiny te są często spotykane wzdłuż raf koralowych, co przyciąga wielu nurków i miłośników podwodnego świata. Niektóre z popularnych gatunków rekina obecnych w Morzu Czerwonym to rekin tygrysi, rekin wielorybi, rekin biały i rekin młot. Ważne jest jednak pamiętanie o zachowaniu ostrożności podczas pływania czy nurkowania w obszarach, gdzie żyją rekiny.

Zobacz także Czy w Egipcie jest bezpiecznie? Czego NIE ROBIĆ? Bezpieczeństwo Egipt 2023

Czy w Egipcie są rekiny?

Ataki rekina na turystów są rzadkością w Egipcie. Chociaż w Morzu Czerwonym występują różne gatunki rekina, przypadki ataków na ludzi są bardzo mało liczne. Rekiny zazwyczaj unikają kontaktu z ludźmi i preferują naturalne źródła pożywienia, takie jak ryby. Większość kontaktów z rekinami w Egipcie jest bezpieczna i przyciąga turystów, którzy chcą podziwiać te fascynujące stworzenia podczas nurkowania czy snorkelingu.

Jednak jak w przypadku wszelkich aktywności w otwartych wodach, zawsze istnieje pewne ryzyko. Ważne jest przestrzeganie środków ostrożności i korzystanie z usług doświadczonych przewodników czy instruktorów nurkowania, którzy mają wiedzę na temat miejscowych warunków i potencjalnych zagrożeń. Obejmują one przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas nurkowania, unikanie wpływania do wody w pobliżu miejsc, gdzie ryby są karmione, oraz respektowanie naturalnego środowiska morskiego. W ciągu ostatnich 30 lat w Morzu Czerwonym wystąpiło 28 ataków rekinów na ludzi, zginęło 9 osób.

W przypadku ewentualnego ataku rekina, jest to zdarzenie niezwykle rzadkie. Niemniej jednak w takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lokalnymi służbami ratowniczymi i uzyskać odpowiednią pomoc medyczną.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz