Czy w Hiszpanii jest zmiana czasu? Czy jest w Barcelonie - BelSole

Czy w Hiszpanii jest zmiana czasu? Czy jest w Barcelonie

Wiele osób uciekających od jesiennego chłodu lub niepewnej pogody z początkiem wiosny wybiera wyjazd do Hiszpanii na wczasy. Jeśli jedziecie w tych okresach do Hiszpanii to pewnie zastanawiacie się czy w Hiszpanii jest zmiana czasu. Dziś sprawdzimy czy w Hiszpanii przestawia się czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni.

Hiszpania w zwykłych czasach to bardzo dobre miejsce na wyjazd, który pozwoli nam na ucieczkę od brzydkiej polskiej pogody. Jeśli jedziecie do Hiszpanii jesienią lub wczesną wiosną to pewnie zastanawia was fakt zmiany czasu w kraju.

Jak wygląda zmiana czasu w Hiszpanii? Obecnie tak samo jak w większości pozostałych krajów Europy. Wciąż jeszcze w Polsce i w Hiszpanii prowadzona jest zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Kiedy się odbywa i na jakich zasadach?

Zmiana czasu w Hiszpanii z letniego na zimowy odbywa się tego samego dnia co w Polsce, czyli zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2020 roku zmiana czasu w Hiszpanii odbędzie się 25 października. Wskazówki zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Kolejna zmiana czasu to zmiana czasu z zimowego na letni. Zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. Wtedy w Hiszpanii przestawiamy zegarki o godzinę do przodu.

To, że w Hiszpanii jest zmiana czasu nie znaczy wcale, że nie warto tu przyjechać. W jednym z naszych wcześniejszych tekstów zobaczycie dlaczego warto pojechać do Barcelony jesienią i zimą.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz