Chorwacja - atrakcje w zimie, co wybrać grudzień, styczeń czy luty?

Chorwacja – atrakcje w zimie, co wybrać grudzień, styczeń czy luty?

Zastanawiacie się czy warto jechać do Chorwacji w zimie? Jaka jest wtedy pogoda w Chorwacji i jakie atrakcje czekają na Was w grudniu, styczniu lub lutym? Zobaczcie jak wyglądają obchody Bożego Narodzenia w Chorwacji oraz kiedy jest najmniej turystów… a wakacje są najtańsze. Zapraszamy do Chorwacji w zimie!

Zamarznięte Plitvice i piękna zimowa Chorwacja

Zapewne wiecie jak wyglądają Plitvice w lecie. Ta piękna atrakcja chorwacka jest znana głównie z okresu letniego. Jednak zimowe jeziora są równie urokliwe i to jedno z miejsc, które warto zobaczyć w Chorwacji właśnie zimą. Gdzie pojechać do Chorwacji w zimie? Z innych urokliwych zimą miejsc polecamy także świąteczny Zagrzeb i jarmarki bożonarodzeniowe, Dubrownik i jego iluminacie oraz klimatyczną Istrię.

Łagodna Pogoda, można się kąpać w zimie w Chorwacji?

Temperatura na południu Chorwacji w zimie oscyluje od 7 do 16 stopni powyżej zera. Zdarzają się także okresy z cieplejszymi popołudniami. Jeśli nie lubicie mrozów – Chorwacja jest całkiem niezłym kompromisem żeby spędzić zimę w trochę cieplejszych regionach. Raczej nie zaznacie kąpieli w morzu no chyba, że na siłę na początku grudnia.

Święta Bożego Narodzenia w Chorwacji Sretan Božić

Obchody świąteczne zaczynają się już 25 listopada od początku adwentu. W Chorwacji Święta Bożego Narodzenia są bardzo popularne i będziecie mogli poznać tradycję Święta Świętej Barbary, Świętego Mikołaja czy Świętej Łucji. 

Polecamy też spróbować słynnego suszonego chorwackiego dorsza, Krafne ciasteczka czy Fritule.

Tańsze wakacje na Chorwacji? W zimie!

Dokładnie! To najtańszy okres na wakacje w Chorwacji. Na co możecie liczyć? Ceny hoteli mogą być tańsze parokrotnie, tak samo jak ceny lotów. Atrakcje poza sezonem są tańsze i najpiękniejsze miejsca Dubrownika zobaczycie za pół darmo. Na popularnym serwisie z pokojami hotelowymi, sprawdziliśmy cenę pobytu w Dubrowniku z widokiem na morze: w sezonie kosztował on 800 PLN za parę za dobę, w lutym już tylko 260 PLN. Pamiętajcie, że do taniego pokoju jak ulał pasuje kanapka i gotowane jajo, a nie tam grillowana jagnięcina!

Zero turystów

Jeśli nienawidzicie turystów i nie lubicie ocierać się o spocone ciała w komunikacji miejskiej – mamy dla Was dobrą informację. Styczeń i luty to najmniej popularne miesiące turystycznie w Chorwacji. Ominiecie dzięki temu tłumy na plażach, w najatrakcyjniejszych turystycznie miasteczkach, parkach czy po prostu ominiecie kolejki do atrakcji. Uważajcie bo niektóre z miejsc zamykają się na zimę – należy to wcześniej sprawdzić jadąc na wakacje.

Pogoda w Chorwacji w grudniu

Początek grudnia jest najcieplejszy z całego okresu zimowego, temperatura może wynieść ponad 15 stopni, jednak im później tym temperatury niższe. W nocy może spaść blisko zera. Pada raczej sporo, weźcie parasole.

Temperatura Chorwacja styczeń

Zima w Chorwacji to nie czas na takie widoki i temperatury!

Temperatury w Chorwacji w styczniu oscylują od 7 do 14 stopni. Jednak tych najniższych jest zdecydowanie mniej. Polecamy zabrać ze sobą ciepłą kurtkę – w nocy mogą być przymrozki. W interiorze prawdopodobny śnieg.

Luty w Chorwacji

Na południu temperatury wyniosą od 10 do nawet 16 stopni, w interiorze będzie jednak chłodniej i należy liczyć się ze śniegiem. Nie ma co narzekać, jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce!

Pamiętajcie, zima w Chorwacji może być piękna, równie jak chorwacka Pani Premier Kolinda Grabar-Kitarović ? 

Zobacz także:

 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz