5 powodów by zwiedzić Barcelonę w zimie. Listopad, grudzień, styczeń czy może luty na wczasy? - BelSole

5 powodów by zwiedzić Barcelonę w zimie. Listopad, grudzień, styczeń czy może luty na wczasy?

 

Barcelona to popularny cel na zimowe wypady. W tym okresie trafimy na zdecydowanie mniejsze kolejki we wszystkich najpopularniejszych atrakcjach turystycznych. Jaka jest więc temperatura i pogoda w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym w Barcelonie? Na pewno się nie zawiedziecie, zapraszamy do stolicy Katalonii w zimie!

Barcelona, pogoda i temperatura w zimie

Zima to ciekawy okres na zwiedzanie stolicy Katalonii. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej 5… 

1. Mniejsza ilość turystów

Mniejsze kolejki w Sagrada Familia.

Barcelona w sezonie może być bardzo uciążliwa – centrum nie jest wyjątkowo duże, ale ilość zwiedzających je osób jest zwykle porażająca. 20 mln turystów każdego roku robi wrażenie.  Dzięki mniejszej ilości ludzi, jest też bezpieczniej. Jeśli bardziej niż na wysokiej temperaturze zależy Wam na spokojnym zwiedzaniu, zimowe miesiące powinny być odpowiednim czasem na wyjazd do Barcelony. Okres pod koniec i na początku roku jest najmniej oblegany przez turystów. Mamy wtedy szansę nie tracić wiele czasu w kolejkach do najważniejszych atrakcji i nie przepychać się na La Rambli i pod Sagrada Familią. Nie oznacza to, że kolejek zupełnie nie będzie – prawdopodobnie będą jednak znacznie mniejsze

2. Temperatury są dalej wysokie!

Plaża w Barcelonie

Listopad i grudzień w Barcelonie są cieplejsze aniżeli styczeń i luty. Bliżej początku listopada i końca lutego nasze szanse na dobrą pogodę są znacznie większe. W listopadzie mamy sporą szansę na dni z temperaturą powyżej 20 stopni. Dni deszczowych w listopadzie jest mało, najwięcej jest ich za to w styczniu – ale dalej nie tyle, ile w Polsce.  Nie spodziewajcie się raczej temperatur poniżej 13 stopni. Weźcie ze sobą kurtkę na chłodne wieczory i noce! Podobne odczucia możecie mieć w zimie w Lizbonie, najcieplejszej stolicy Europy. 

3. Wydarzenia i Święta Bożego Narodzenia + Churrosy

churrosy
Churrosy na Święta to doskonały i klimatyczny dodatek.

W Listopadzie najpopularniejszym wydarzeniem jest celebrowanie Dnia Wszystkich Świętych oraz Castanyada, czyli połączona z tym świętem tradycja jedzenia gorących kasztanów. 

Sylwester i Boże Narodzenie w Barcelonie

Sylwester w Barcelonie
A może Sylwester w Barcelonie?

W grudniu na ulicach Barcelony królują Święta Bożego Narodzenia oraz wiele połączonych z nimi imprez, koncertów, występów i sztuk teatralnych. Zaraz po świętach przychodzi czas na celebrowanie Nowego Roku. W styczniu możemy zobaczyć paradę z okazji Święta Trzech Króli. W lutym Barcelończycy celebrują święto swojej patronki Eulalii, a pod koniec miesiąca zaczyna się barceloński karnawał. Wydaje nam się, że nie ma nic lepszego niż zabawa przy gorącej czekoladzie i churrosach!

4. Ceny są niższe, a do tego rozpoczynają się wyprzedaże w Barcelonie

Sezon rządzi się swoimi prawami i wysokimi cenami. Na początku listopada w Barcelonie zaczyna się jednak robić coraz taniej, a część obiektów zaczyna wprowadzać ceny pozasezonowe. Dodając do tego tańsze loty w zimowych miesiącach, możemy zaoszczędzić całkiem dużą ilość pieniędzy, które później możemy przeznaczyć na zakupy podczas poświątecznych wyprzedaży. Jeśli szukacie ekskluzywnych produktów możecie spokojnie zaglądnąć na Passeig de Gracia oraz Portal del Angel. Możecie też pojechać do Arenas de Barcelona, czyli jednego z lepszych centrów handlowych w Katalonii.

5. I na plażę i na narty w Barcelonie?

W okolicach Barcelony znajdziemy dużo plaż. Przy odrobinie szczęścia i determinacji będziemy mogli skosztować kąpieli na początku listopada. Mało osób wie jednak, że niedaleko stolicy Katalonii znajdują się bardzo dobre wyciągi narciarskie. Zaledwie dwie godziny drogi od Barcelony znajdują się Pireneje, a co za tym idzie: wyciągi narciarskie. Najciekawsze i godne polecenia to La Molina (1h 57min z Barcelony), La Mosella (1h 50min z Barcelony) oraz najbliższy (choć dotarcie do niego zajmuje najwięcej czasu) Port del Comte (około 2h). Katalonia oferuje mnogość atrakcji nawet w okresie zimowym, jeśli już znudzi się nam wylegiwanie na słońcu na plaży i spacerowanie po barcelońskich uliczkach, możemy aktywnie spędzić czas w górach.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz