Czy na Cyprze są otwarte sklepy w niedziele? Czy jest zakaz handlu?

Czy na Cyprze są otwarte sklepy w niedziele? Czy jest zakaz handlu?

Od kiedy nasz ukochany rząd ministrów-ewangelistów wprowadził zakaz handlu w Polsce wielu turystów znad Wisły zastanawia się czy podobny zakaz handlu działa w miejscu do którego jadą. Jeśli planujecie wakacje na Cyprze to pewnie zastanawia Was czy na Cyprze jest zakaz handlu. Czy na Cyprze sklepy są otwarte w niedziele? Czy jest zakaz? Sprawdźmy to!

Wbrew temu co mówią media głównego ścieku w Polsce nasz kraj nie jest wzorem dla większości krajów Unii Europejskiej. Zdecydowanie nie jest wzorem do naśladowania dla Cypru. Jeśli boicie się, że na Cyprze nie będzie się dało zrobić zakupów w niedziele to jesteście na szczęście w błędzie.

Czy na Cyprze jest zakaz handlu? Czy sklepy są zamknięte w niedziele? Nie ma zakazu, sklepy są czynne przez cały tydzień. Cypryjskie władze nie wtrącają się w życie obywateli i nie mówią im kiedy wolno kupić chlebek i szynkę, a kiedy chlebka kupować nie wolno.

Zwykle większość sklepów na Cyprze, a zwłaszcza sklepy w turystycznych lokalizacjach, są czynne w niedziele. Oczywiście brak zakazu handlu nie oznacza, że na Cyprze istnieje przymus i nakaz handlu w niedziele. Nie ma takiego przymusu więc możecie na Cyprze trafić na sklepy i punkty usługowe, które będą nieczynne.

Był jeden wyjątek dotyczący zakazu handlu. Gdy w większości krajów władze szukające poklasku u panikarzy decydowały się na wprowadzanie najróżniejszych bezsensownych ograniczeń na Cyprze zakazano działania sklepów i centrów handlowych w niedzielę. Szybko jednak stwierdzono, że zakaz niedzielnego handlu jest niedorzeczny i sklepy otwarto już w maju 2020 roku. Brak zakazu handlu w niedziele na Cyprze nie oznacza oczywiście, że w niedziele warto kupować podróbki na Cyprze.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz