5 dowodów, że zima i Palermo to dobry pomysł. Pogoda w Palermo na grudzień, styczeń oraz luty - BelSole

5 dowodów, że zima i Palermo to dobry pomysł. Pogoda w Palermo na grudzień, styczeń oraz luty

Czy warto lecieć do Palermo w zimie? Czy Palermo zimą to dobry pomysł? Czy w Palermo zimą jest ciepło czy zimno? Jakie atrakcje czekają na nas zimą w Palermo? Jak wygląda pogoda w grudniu, styczniu i lutym w Palermo? Odpowiadamy na Wasze pytania dotyczące zimowego wyjazdu do Palermo!

 

Pizza, makaron i wino

 

arancini
Arancini w Palermo

Nie oszukujmy się. Jednym z pierwszych skojarzeń jakie przychodzą nam do głowy gdy myślimy o Włoszech, zaraz po papieżu, jest lokalna kuchnia. Palermo jako jeden z głównych ośrodków miejskich na Sycylii zapewni nam dostęp do restauracji w których, także zimą, skosztujemy sycylijskich specjałów lokalnej kuchni. A to wszystko podlane winem wyprodukowanym w skąpanych słońcem włoskich winnicach. Uczta dla podniebienia gwarantowana!

Zobaczcie co koniecznie należy zjeść na Sycylii.

 

Zakupy i spotkanie z lokalną społecznością

 

zakupy w Palermo

W Zimie w Palermo będzie taniej! Nie ma co ukrywać. Palermo, jak na miasto w południowych Włoszech przystało, jest głośne i surowe i na tym polega cały urok! Idealne odzwierciedlenie charakteru tego miasta znajdziemy bez wątpienia na lokalnych bazarach, gdzie lokalsi robią codziennie zakupy. Nie przejmujcie się bałaganem i po prostu chłońcie atmosferę tych miejsc!

A oto poradnik co kupić na Sycylii.

Kościoły, ruiny i dziwne rzeźby

 

palermo co robic w zimie

Nie lubicie tłumów? Czas na zwiedzanie Palermo. Ulice Palermo pełne są starych, niekoniecznie zadbanych budynków, skrywających tysiące niesamowitych historii. Nie spodziewajcie się tu przepychu. Przygotujcie się raczej na kombinacje tajemniczych ruin, ciemnych uliczek, uroczych placy oraz starych kościołów. Niepowtarzalny klimat!

Zobaczcie co warto zwiedzić w Palermo.

 

Wodospad Due Rocche i Rezerwat Zingaro

 

trekking w zimie Palermo

Trekking w zimie w okolicach Palermo! Zaledwie 1,5 h jazdy od centrum Palermo, w okolicach Corleone (brzmi znajomo?), znajdziemy jeden z piękniejszych wodospadów w całej Europie. Miejsce to wygląda jakby było wyciągnięte z bajki. Rzeka San Leandro, będąca dopływem rzeki Belice, spada tu z czterech metrów tworząc wodospad. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Polecamy podjechać także do rezerwatu Zingaro niedaleko Palermo.

 

Plaża Mondello

 

Mondello

Gdy już napełnimy swoje żołądki nieprzebranymi ilościami pizzy i makaronu, oraz gdy zwiedzimy już wszystkie najważniejsze miejsca w Palermo i okolicach, możemy wsiąść w samochód i udać się na oddaloną 30 minut od miasta plażę Mondello. Warto zabrać ze sobą koc, butelkę wina i po prostu cieszyć się dobrą pogodą w środku zimy. Jeżeli w międzyczasie zgłodniejemy, to w okolicy znajdziemy kilka naprawdę dobrych restauracji. Wstęp na plaże jest oczywiście darmowy.

Mało plaż? Zobaczcie najładniejsze plaże na Sycylii.

 

Pogoda w Palermo w Grudniu – czy jest cieplej niż w Polsce?

 

Palermo grudzien

Uroki zimy w Palermo i na całej Sycylii znane są na całym świecie. Słynny kompozytor Ryszard Wagner zwykł zachwycać się zimową aurą panującą w Palermo. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zimą pogoda jest tu naprawdę dobra! W grudniu najniższa średnia temperatura w czasie dnia wynosi 11 stopni Celsjusza. Warto jednak mieć na uwadze, że temperatura może sięgnąć nawet 18 czy 20 stopni! Niestety, w grudniu często zdarzają się opady deszczu. Jadąc do Palermo w grudniu nie zapomnijcie zabrać ze sobą parasolek i wodoodpornych kurtek!

 

Palermo w styczniu – jaka pogoda czeka na nasna Sycylii?

 

Palermo styczeń

W najzimniejszym okresie w roku, czyli w styczniu, średnia najniższa temperatura notowana w położonym na wybrzeżu Sycylii Palermo wynosi 10 stopni Celsjusza. Jednakowoż warto podkreślić, że za dnia temperatura w Palermo dochodzi w styczniu do 20 stopni! Nie brakuje tu również słońca, za którym tak bardzo tęsknimy w Polsce w czasie zimy, jednak na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą coś co może nas ochronić przed deszczem.

 

Luty w Palermo – czy pogoda dopisuje?

 

Palermo luty

Luty w Palermo to gwarancja dużo lepszej pogody niż ta, która zastanie nas w tym samym czasie w Polsce. Średnia najniższa temperatura notowana wtedy w Palermo to 10 stopni Celsjusza i pojawia się ona głównie w nocy. Za dnia temperatura osiąga średnio 15 stopni Celsjusza, ale zdarzają się dużo cieplejsze dni. Deszcz w tym czasie pojawia się tylko sporadycznie.

 

Palermo w zimie, pogoda – podsumowanie

 

palermo zwiedzanie zima

Jak widać, warto rozważyć wyjazd do Palermo w czasie zimy. Zarówno w grudniu, jak i w styczniu czeka nas tam wiele atrakcji. Istnieje ogromna szansa, że trafimy na zdecydowanie lepszą pogodę niż ta, która czeka na nas w styczniu. Zdecydowanie polecamy zimowy wyjazd do Palermo, zarówno na krótki citybreak, jak i na dłuższy urlop.

Więcej o pogodzie na Sycylii.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz