Jaka waluta jest w Meksyku? Jakie pieniądze wziąć do Meksyku? - BelSole

Jaka waluta jest w Meksyku? Jakie pieniądze wziąć do Meksyku?

Ze względu na dużą dostępność tanich lotów, Meksyk stał się ostatnio jedną z ulubionych pozaeuropejskich destynacji dla Polaków. Wielu z nas zastanawia się jaka waluta obowiązuje w Meksyku? Czy można tam płacić Euro lub dolarami? Czy są akceptowane karty płatnicze czy trzeba płacić gotówką?

 

Jaka waluta obowiązuje w Meksyku?

 

Jakie pieniądze należy zabrać do Meksyku? Jakimi pieniędzmi zapłacimy? Jednostka monetarna Meksyku to meksykańskie Peso. 1 Peso dzieli się na 100 centavos (¢). Meksykańskie Peso to pierwsza waluta której symbolem stał się „$”. Miało to miejsce w 1770 roku, czyli 15 lat zanim Stany Zjednoczone przyjęły ten symbol jako oznaczenie swojego dolara. Skrót od meksykańskiego peso to MXN.

 

Jakie są nominały meksykańskiej waluty, czyli meksykańskiego Peso?

 

jakie pieniadze Meksyk

Obecnie banknoty meksykańskiej waluty dzielą się na następujące nominały:

MXN $10, MXN $20, MXN $50, MXN $100, MXN $200, MXN $500, MXN $1000.

Jeżeli chodzi o meksykańskie monety, to spotkamy się z nominałami takimi jak: 5 ¢, 10 ¢, 20 centavos, 50 ¢, MXN $1, MXN $2, MXN $10, MXN $20, MXN $50, Warto zwrócić uwagę, że w przypadku meksykańskich pieniędzy niektóre wartości banknotów i monet mogą się pokrywać!

 

Ile kosztuje meksykańskie peso? Jaka jest wartość meksykańskiej waluty?

 

1 meksykańskie Peso jest warte około 0,2 PLN (11.2021), możemy więc przyjąć, że 5 meksykańskich peso, to wartość 1 PLN.

 

Czy w Meksyku zapłacę w innej walucie niż meksykańskie peso? Jakie pieniądze są akceptowane w Meksyku?

 

Mimo, że oficjalną walutą Meksyku pozostaje meksykańskie Peso, to jednak w wielu miejscach, w szczególności tych gdzie nie brakuje turystów, nie powinno być problemów z płatnością amerykańskimi dolarami. Warto jednak mieć na uwadze, że przelicznik nie będzie dla nas w takim przypadku korzystny. W Meksyku nie da się natomiast zapłacić polskimi złotówkami i euro. Warto więc na miejscu skorzystać z kantoru, celem wymiany na meksykańską walutę zabranych ze sobą na wycieczkę euro lub dolarów. Nie polecamy zabierać złotówek, gdyż raczej żaden kantor nie będzie chciał nam ich wymienić na meksykańskie Peso.

 

Czy w Meksyku można płacić kartą płatniczą? Czy są tam akceptowane karty kredytowe? Czy trzeba płacić gotówką?

 

W Meksyku w większości miejsc zapłacimy bez problemu kartą debetową lub kredytową. Co więcej, jeżeli będziemy chcieli wynająć samochód lub zabookować sobie miejsce w hotelu w Meksyku, karta płatnicza może okazać się niezbędna! Karty płatnicze Mastercard, Visa i American Express są powszechnie akceptowane w Meksyku. W razie potrzeby gotówkę możemy wypłacić w jednym z bankomatów, których nie brakuje w meksykańskich miastach.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz