Czy w Niemczech jest morze? Czy Niemcy mają dostęp do morza? Czy są plaże w Niemczech? - BelSole

Czy w Niemczech jest morze? Czy Niemcy mają dostęp do morza? Czy są plaże w Niemczech?

Nasi zachodni sąsiedzi nie słyną z wakacji nad morzem w Polsce, lecz dlaczego? Czy w Niemczech jest morze? Czy można się kąpać? Jakie są plaże w Niemczech? Na to wszystko odpowiemy!

Morze w Niemczech

Tak, w Niemczech jest morze! Morze Północne znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Niemiec, a Morze Bałtyckie na północno-wschodnim. Oba morza są popularnymi miejscami turystycznymi, oferują piękne plaże, orzeźwiającą wodę i wiele możliwości wędkowania, pływania, żeglowania i nie tylko. Linia brzegowa Niemiec ma niespełna 2000 kilometrów długości, więc jest co zwiedzać!

Niezależnie od tego, czy szukasz relaksujących wakacji na plaży, czy przygód pełnych akcji, wszystko to znajdziesz nad morzem w Niemczech. Spakuj więc strój kąpielowy i krem z filtrem i przygotuj się do cieszenia się słońcem, piaskiem i surfowaniem!

Jakie są plaże w Niemczech?

W Niemczech znajdziecie wiele podobnych plaż do tych w Polsce, znanych Wam z Bałtyku. Długie, piaszczyste i szerokie plaże ciągną się od Heringsdorfu, aż po Karlshagen – a to tylko mały fragment wybrzeża Niemiec. Piękne plaże znajdziecie, niedaleko polskiej granicy w Hiddensee czy w Sellin. To tylko Bałtyk, przpiękne plaże znajdziecie także na Morzu Północnym na Amrum w Juist czy na Sylt.

Plażowanie w Niemczech nie jest takie oczywiste, jednak warto w lecie spróbować tej nietypowej destynacji!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz