Czy w Omanie jest zemsta faraona? Oman, zatrucia pokarmowe? - BelSole

Czy w Omanie jest zemsta faraona? Oman, zatrucia pokarmowe?

Wyjazd na egzotyczne wakacje to spełnienie marzeń wielu osób. Niestety, spora część europejskich turystów odwiedzających kraje Bliskiego Wschodu w trakcie swojego urlopu zmaga się z uciążliwymi zatruciami pokarmowymi. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Omanie jest zemsta faraona. Czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, czy zatrucia pokarmowe w Omanie są częstym zjawiskiem.  

Zemsta Faraona w Omanie. Czy jest?

Zanim rozstrzygniemy kwestię tego, czy w Omanie jest zemsta Faraona, warto poświęcić chwilę, by przybliżyć czym jest ta groźnie brzmiąca przypadłość. Chorobę tę trapiącą Europejskich w krajach Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej w określa się czasem mianem “biegunki podróżnych”. Jej przyczyną są najczęściej  bakterie i pasożyty występujące w tych częściach świata, a ich silne oddziaływanie na organizm turystów wynika z  odmiennej flory bakteryjnej ich przewodu pokarmowego. 

Zatem, czy w Omanie jest zemsta faraona? Odpowiedź na to pytanie jest niestety twierdząca. Większość poradników medycznych dotyczących wyjazdu do tego kraju, informuje że jednym z niebezpieczeństw czekających na turystów  są właśnie zatrucia pokarmowe. Oman jest popularnym kierunkiem podróży, a spora część osób odwiedzających ten kraj musi zmagać się z tego typu problemami. 

Zobacz także: 13 najlepsze atrakcje i Oman. Co zobaczyć w Omanie? Perła półwyspu arabskiego

Zemsta Faraona w Omanie. Jak jej uniknąć? 

Choć zatrucie pokarmowe w Omanie są dosyć powszechnym zjawiskiem, istnieje kilka prostych sposobów, które mogą zniwelować ryzyko ich występowania. Do najprostszych działań należy dokładne mycie owoców przed ich spożyciem. Mimo, że wiele przewodników wskazuje, że woda kranowa w Omanie jest zdatna do picia, warto zaopatrzyć się w pewniejszą wodę butelkowaną. 

Warto również pamiętać, że niektóre przysmaki spożywane przez lokalną ludność mogą mieć negatywny wpływ na turystów z Europy. Z tego powodu lepiej unikać dań zawierających surowe mięso, wybierając miejsce na posiłek warto też wybierać lokale o dobrej renomie. 

Teraz już wiesz, czy w Omanie jest zemsta faraona. Jak widzisz, istnieje jednak kilka prostych sposobów, które zmniejszają szanse wystąpienia zatrucia pokarmowego w Omanie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz