Jakie dokumenty do Omanu? Paszport czy dowód?  - BelSole

Jakie dokumenty do Omanu? Paszport czy dowód? 

Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd do krajów znajdujących się na Bliskim Wschodzie. Taka podróż wiąże się ze spełnieniem większej liczby formalności. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jakie dokumenty zabrać do Omanu. Lekturę tę polecamy wszystkim, którzy planują wakacje w tym coraz popularniejszym kraju. Po przeczytaniu materiału będziesz już wiedział, czy do Omanu potrzebny jest paszport czy dowód. 

Do Omanu zabrać paszport czy dowód?

Aby nie przedłużać, od razu przejdźmy do najważniejszej części materiału. Jeżeli zastanawiasz się, jakie dokumenty zabrać do Omanu, to powinieneś pamiętać o kilku zasadach. 

Przede wszystkim, jedynym dokumentem upoważniającym do wjazdu do Omanu jest paszport. W kontekście tego, czy do Omanu należy zabrać dowód osobisty czy paszport, należy również pamiętać, że wjeżdżając do tego kraju należy okazać dokument ważny minimum 6 miesięcy od daty uzyskania wizy(warto tu pamiętać, że są jej dwa rodzaje, a punkt ten dokładniej omówimy poniżej). 

Zobacz także 13 najlepsze atrakcje i Oman. Co zobaczyć w Omanie? Perła półwyspu arabskiego

Jakie dokumenty zabrać do Omanu? Czy do Omanu potrzebna jest wiza?

Skoro już wiesz, czy do Omanu potrzebny jest dowód czy paszport, możemy przejść do kolejnego zagadnienia i sprawdzić, czy do Omanu potrzebna jest wiza. Odpowiedź na tak postawione pytanie w większości przypadków jest twierdząca, a jak podaje serwis gov.pl, jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której pobyt w Omanie trwa krócej niż 14 dni. W takim wypadku obywatele Polski odwiedzający ten kraj są zwolnieni z obowiązku wizowego, a przy kontroli powinni okazać potwierdzenie zakwaterowanie i bilet z datą powrotną. 

Wizy do Omanu podzielone są na kilkanaście rodzajów, w zależności od celu podróży i czasu pobytu w tym kraju. Do celów turystycznych najczęściej spotyka się wizę jednorazową, umożliwiającą jeden wjazd na teren Omanu na maksymalnie 30 dni i wizę wielokrotnego wjazdu, która umożliwia przekraczanie granicy w Omanie z większą częstotliwością w ciągu roku (maksymalny czas jednego pobytu wynosi w tym wypadku 30 dni). 

Teraz już wiesz, jakie dokumenty zabrać do Omanu. Nie będziesz miał już również trudności z rozstrzygnięciem, czy do Omanu potrzebny jest paszport czy dowód osobisty. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był pomocny!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz