Czy w Rzymie jest Metro? Ile kosztują bilety na metro w Rzymie? - BelSole

Czy w Rzymie jest Metro? Ile kosztują bilety na metro w Rzymie?

Czy w Rzymie jest Metro? Czy w Rzymie jeździ metro? Ile stacji ma metro w stolicy Włoch? Ile kosztują bilety na metro w Rzymie? Czy można dojechać metrem do Watykanu żeby zobaczyć Papieża? Metro w Rzymie – odpowiedzi na pytania których nie ma na forum w 2022.


Metro to bez wątpienia najwygodniejsza forma transportu publicznego dostępna w cywilizowanych krajach. Metro jest stosunkowo tanie, punktualne, nie stoi w korkach i pozwala na szybkie przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Przed wyjazdem do Włoch, często pytacie nas czy Metro jeździ w Rzymie. Czy w Rzymie jest metro?

Mamy świetną wiadomość dla fanów korzystania z kolejki podziemnej! Od 1955 roku w Rzymie nieprzerwanie kursuje metro i na razie nic nie wskazuje, że miałoby przestać!

 

Metro w Rzymie – ceny biletów

 

ceny biletów metro Rzym

 

Cena biletu na pojedynczy przejazd metrem w Rzymie to zaledwie 1,50 EUR, czyli około 7 PLN. Ten sam bilet może być użyty w autobusach miejskich, tramwajach oraz lokalnych pociągach.

Ile linii ma metro w Rzymie?

 

Metro w Rzymie ma trzy linie. Na kilku stacjach możemy, w ramach jednego biletu, przesiadać się między tymi liniami. Gwarantuje nam to szybkie i tanie przemieszczanie się po Wiecznym Mieście.

Ile stacji ma metro w Rzymie?

mapa metra Rzym
Mapa z oficjalnej strony ATAC

Podajemy liczbę stacji metra w Rzymie! Czy rzymskie metro dojeżdża do Watykanu? Jak dojechać metrem do Watykanu? Watykan – stacja metra?

Metro w Rzymie zatrzymuje się na 73 stacjach, usytuowanych na trasie trzech linii rzymskiego metra. Jedna z tych stacji znajduje się na terenie Watykanu! Aby dojechać metrem do Watykanu, powinniśmy wsiąść w pociąg linii „A” i dojechać nim do stacji Ottaviano – San Pietro – Musei Vaticani.

Metro w Rzymie – czy warto jeździć metrem w Wiecznym Mieście? Czy metro w Rzymie to dobry pomysł?

Jak widać, metro to jeden z najlepszych sposobów na przemieszczanie się po Rzymie. Korzystając z trzech linii rzymskiego metra szybko i sprawnie zwiedzimy najważniejsze punkty w tym mieście! Rzymskim metrem dojedziemy nawet na plac św. Piotra, gdzie będziemy mogli spotkać się z samym Oicem Świętym!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz