Top 11: Najpiękniejsze i najlepsze plaże na Samos, PEREŁKI - BelSole

Top 11: Najpiękniejsze i najlepsze plaże na Samos, PEREŁKI

Samos to nowy modny kierunek na wakacje w Grecji, miejsce z jednymi z najpiękniejszych plaż w Grecji, więc warto wymienić najładniejsze i najpiękniejsze plaże także te na Samos. Odpowiemy gdzie wybrać się z dzieckiem na plażę na Samos, gdzie można opalać się nago, a gdzie znajdziecie spokojną plażę. Zapraszamy!

Samos to mała wyspa położona w archipelagu Wysp Egejskich. Jej powierzchnia to 476 km², więc jest trochę miejsca na plaże. Znajdziecie tutaj plaże piaszczyste, żwirowe, kamieniste i mieszane. Jeśli zastanawiacie się czy na Samos są plaże, odpowiadamy jest sporo. Według mitów urodziła się tutaj Hera, a według zapisków znany wszystkim matematyk grecki Pitagoras oraz filozof Epikur. Z tymi znamienitymi postaciami zacznijmy poszukiwania najpiękniejszych plaż na Samos.

 

Kokkari

 

kokkari

W Kokkari znajdziecie wiele małych urokliwych i piaszczystych plaż z pięknymi widokami – pamiętajcie jednak, że jest tutaj tłoczno i często należy być wcześniej by zająć sobie dobre miejsce. Polecamy całe miesteczko! Jest tutaj wiele tawern, kawiarni i oczywiście wypożyczalni sprzętu do plażowania.

 

Livadaki

 

livadaki
Ze strony FB /livadaki

Według niektórych najlepsza plaża na wyspie Samos, plaża wkomponowana jest w zatoczkę, nie jest szeroka. Nie znajdziecie tutaj wielu miejsc, dlatego często jest zatłoczona. Dojechać tam możecie szutrową drogą. Plaża częściowo jest żwirowa częściowo piaszczysta – na miejscu znajdziecie też specjalne łóżka do odpoczynku, idealne na relaks lub fotkę na insta. Wypożyczyć tutaj możecie też kajak i inne sprzęty plażowe by móc dobrze się bawić.

 

Tsamadou

 

tsamadou

Otoczona zielenią i klifami Tsamadou to jedna z najpopularniejszych i najładniejszych plaż na Samos. Położona jest 2 km na północ od Kokkari. Na miejscu znajdziecie niezbędną infrastrukturę, parasole, leżaki, kawiarnie i beach bary. Obok plaży znajduje się parking.

 

Potami

 

potami

To duża plaża, wizytówka wyspy Samos. Piękna lazurowa woda, piaszczysto żwirowa (głównie żwirowa) plaża, z okalającymi boki skałami. Znajdziecie tutaj oczywiście wypożyczalnie sprzętu, obiekty gastronomiczne oraz… w niedalekiej odległości wodospady oraz stary wenecki zamek.

 

Mourtia

 

To piękne miejsce z lazurową wodą, zobaczycie stąd tureckie Kusadasi po drugiej stronie zatoki. Na plaży znajdziecie też sporo cienia, przebieralnie, prysznic – jednak nie ma tutaj beach baru, czasami jest food truck.

 

Psili Ammos

 

psili ammos

To jedna z najpopularniejszych plaż na Samos, dlatego uwaga – będą tłumy, lepiej być tutaj wcześniej by zająć najlepsze miejsce na plaży. Obok jest pełno tawern i kawiarni, wypożyczalni parasoli, leżaków (6 EUR za parasol i dwa leżaki). To też dobre miejsce dla dzieciaków, plaża jest piaszczysta i płytka – dlatego możecie pilnować pluskających się szkrabów i Turków po drugiej stronie zatoki. Turcja z tego miejsca jest tylko niecały 1 km, dlatego uwaga na roaming!

Dzięki temu, że jest płytko, nie musicie też obawiać się rekinów w Grecji.

 

Psalida na Samiopoula

 

Samiopoula

Samiopoula oznacza małe Samos. Psalida to odludna plaża na którą dostać możecie się tylko łodzią z Samos (z portu Pitagorio). Nie znajdziecie tutaj parasoli, chyba, że udostępni Wam je obsługa statku na którym przypłyniecie. To piękne miejsce, mała błękitna zatoka z piaszczystą plażą. Samiopoula jest bardzo mała, bo ma tylko 1 km długości i 600 m szerokości w najszerszym miejscu.

Ile kosztuje prom na Samiopoula? Około 40 EUR za osobę. Wycieczka trwa 4 do 5 h. 

 

Pappa

 

Mała piękna plaża na wschodzie pięknej greckiej wyspy Samos. Znajdziecie tutaj bar, trochę sprzętu to wypożyczenia, jest przebieralnia i oczywiście prysznic. Plaża nie jest płaska, ma wiele poziomów, tarasów na których można się rozlokować. Jeśli chcecie wybrać się tutaj z małym dzieckiem polecamy inne plaże.

 

Veletza

 

Kamienista plaża na północy wyspy Samos. Jest także trochę wietrzna przez swoje położenie. Znajdziecie tutaj wypożyczalnie parasoli i leżaków – za komplet 1 + 2 zapłacicie 6 – 8 EUR. Na miejscu znajdziecie też bar i tawernę.

 

Lemonakia

 

lemonakia

To jedna z mniej wietrznych plaż na północnym brzegu, które zazwyczaj jest wietrzne. Plaża jest kamienista, dlatego lepiej wziąć buty do pływania. Znajdziecie tutaj tawernę, wypożyczalnie sprzętu do plażowania i nurkowania. Polecamy skorzystać z usług tawerny – prezentuje całkiem niezłą jakość na tle innych restauracji przy plażach. 

 

Plaże dla nudystów na Samos

 

plaże nudystów na samos

I na Samos znajdziecie miejsca dla miłośników opalania nago i topless, gdzie opalać się nago na Samos? Nudyści znajdą swoje miejsce nawet na najpopularniejszej plaży Tsamadou – jest to oficjalne miejsce do opalania nago. Inne miejsca to Tsambou, Avlakia, Lemonakia czy Megalo.

 

 

Plaże na Samos, mapa

 

najpiekniejsze plaze samos mapa

1) Lemonakia 2) Veletza 3) Pappa 4) Psalida na Samiopoula 5) Psili Ammos 6) Mourtia 7) Potami 8) Tsamadou 9) Livadaki 10) Kokkari

 

Plaże na Samos, podsumowanie

Jak widzicie plaż jest sporo, a to nie wszystkie, które możecie odwiedzić. Jeśli jest Wam mało – polecamy sprawdzić jak wyglądają plaże na innych greckich wyspach – zobaczcie:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz