Lotnisko Rzym Ciampino jak dojechać do centrum?

Jeśli lecicie do Rzymu na lotnisko Rzym Ciampino i zastanawiacie się jak wygląda dojazd do centrum Rzymu, jak dojechać do Rzymu busem, metrem czy taksówką – odpowiemy na te wszystkie wątpliwości.

Lotnisko Rzym Ciampino znajduje się blisko centrum największego Włoskiego miasta, bo tylko 15 km od centrum Rzymu. Jak dostać się do Rome Ciampino? Możecie dojechać tutaj busem, pociągiem, taksówką i samochodem. Wymienimy i opiszemy wszystkie sposoby jak dojechać do centrum z Rzym Ciampino:

Jak dojechać autobusem z Rzym Ciampino do centrum

Aby dojechać autobusem z lotniska Rome Ciampino do Rzymu możecie skorzystać z opcji busów lotniskowych lub miejskich. Te pierwsze odjeżdżają z przed terminalu i jadą około 35 min do centrum w zależności od korków. Shuttle busy jadą do Termini lub do Vaticano (tylko o 10:30). Odjazdy: 9:20, 10:30, 11:30, 12:30, 14:35, 16:30, 17:00, 19:00 i 23:00, bilet na autobus kosztuje 6 EUR lub 11 EUR w dwie strony.

Drugą opcją są autobusy miejskie 520 oraz 720 operowane przez rzymski ATAC. Bilet kosztuje 1,50 EUR. Bilety kupicie w info poincie i specjalnych automatach. Autobusy miejskie także odjeżdżają z przed Terminalu Rzym Ciampino i jadą do Piazza Cinecitta.

 

Jak dojechać taksówką z Rzym Ciampino do centrum

Całkiem niezłym sposobem na dostanie się do centrum Rzymu z Ciampino jest taksówka, terminal taksówek znajduje się przed lotniskiem. Cena za trasę Rzym Ciampino do centrum to około 30 do 40 EUR w zależności gdzie chcecie dojechać. 

 

Jak dojechać samochodem z Rzym Ciampino do centrum

rzym ciampino mapa

Dojazd z lotniska Rome Ciempino do centrum Rzymu jest banalny, lotnisko umiejscowione jest zaraz obok trasy SS7, która prowadzi do centrum, możecie też wyjechać na obwodnicę E80 i A90 wokół Rzymu aby dostać się do większości miejsc w okolicy.

 

Jak dojechać pociągiem z Rzym Ciampino do centrum

Bardzo fajną opcją transportu do Termini jest pociąg, ale z miejscowości Ciampino. Jedzie on około 15 min do centrum miasta i operowany jest przez trenitalia.com. Problemem jest niestety to, iż trzeba się dostać do Ciampino z lotniska, najlepszym sposobem jest autobus jadący do Ciampino.

 

Dojazd do Ciampino, podsumowanie

Pomimo tego, że lotnisko Rzym Ciampino jest blisko centrum Rzymu to samo miejsce nie jest tak przyjazne jak inne lotniska, dla przykładu Malpensa czy Orio al Serio oferuje według nas lepsze połączenie z miastem. Najlepszym sposobem na przejazd pomiędzy Ciampino a centrum wydaje się być jednak własny samochód lub autobus.

Zobacz także:

Dodaj komentarz