AKTUALNE ceny w Rzymie w 2023 Rzym jest drogi czy tani? - BelSole

AKTUALNE ceny w Rzymie w 2023 Rzym jest drogi czy tani?

Sprawdziliśmy specjalnie dla Was jak wyglądają ceny w Rzymie w 2023 i odpowiemy czy Rzym jest drogim czy tanim miastem. Czy jest tanio? Ile kosztuje wycieczka do Rzymu, ile kosztuje nocleg i hotel w Rzymie, jak wyglądają ceny w restauracjach w Rzymie, wszystko dokładnie wyjaśnimy.

Rzym to popularne miasto wśród polskich turystów, jednak nie jest to najtańsza destynacja we Włoszech jaką możecie sobie wybrać. Dlatego ceny i Rzym tak spędzają sen z powiek odwiedzającym Rzym i przeglądającym ceny noclegów w Rzymie. Zacznijmy szybki przegląd cen w roku 2023 w Rzymie.

Zaczniemy od cen restauracji i obiadów w Rzymie:

 

Ceny w restauracjach w Rzymie

 

ceny w restauracjach w Rzymie

Rzym jest oczywiście droższy od małych włoskich miasteczek, jednak nie jest tak drogi jak na przykład Mediolan. Jak wyglądają ceny w restauracjach w Rzymie? Ile kosztuje pizza w Rzymie? Zobaczcie na poniższe zestawienie:

  • Pizza w Rzymie kosztuje od 4-5 EUR za Marinarę lub Margheritę po 15 EUR za pizze z lokalnymi i lepszymi dodatkami.
  • Za obiad w trattorii zapłacicie około 20 – 25 EUR za osobę, za przystawkę, danie główne i deser
  • Za tani zestaw w fastfoodzie, pizze al taglio(na kawałki) zapłacicie tylko parę euro
  • Pasta, Makaron w Rzymie to cena około 10 – 13 EUR w normalnej restauracji

W Rzymie i Lacjum nie ma koperto (coperto) – najczęściej dostaje się do dania chleb lub dodatek, który naliczany jest zamiast coperto. Najczęściej od 1 do 2 EUR za osobę.

 

Ceny w kawiarniach w Rzymie

 

ceny w kawiarniach Rzym

Ceny w kawiarniach w Rzymie są bardzo zróżnicowane, jednak jeśli nie traficie na typowy tourist trap nie musicie się niczego obawiać, ile kosztuje kawa w Rzymie? Ile lody? Oto zestawienie cen w Rzymie w 2023:

  • Espresso (caffe) w Rzymie kosztuje od 1 do 1,50 EUR
  • Cappucino w Rzymie kosztuje około 2 EUR
  • Desery, takie jak tiramisu kosztują około 5 EUR
  • Sok wyciskany (spremuta di arancia) kosztuje od 3 do 5 EUR
  • Deserki potrafią kosztować od 2 do 10 EUR w zależności od klasy kawiarni. 

 

Ceny hoteli i noclegów w Rzymie

 

ceny noclegow w Rzymie

Ile kosztuje nocleg w Rzymie? Oczywiście to zależy od standardu hotelu lub apartamentu. Za typowy hotel trzygwiazdkowy trzeba zapłacić od 400 do 500 PLN za dwie osoby za dobę. Za apartamenty w trochę gorszym standardzie trzeba wydać około 200 – 300 PLN, jednak szybko znikają one z rynku. Za hotele pięciogwiazdkowe w Rzymie zapłacić trzeba od 800 do 2000 PLN za dobę. Poza sezonem Rzym jest jednak zdecydowanie tańszy, na przykład polecamy odwiedzić Rzym w zimie.

Ile kosztują tanie noclegi w Rzymie? Najtańsze (sensowne) noclegi w hostelach i domach gościnnych znaleźliśmy już za 59 PLN za osobę, nie są one jednak w ścisłym centrum.

 

 

Ceny w sklepach w Rzymie

 

ceny w sklepach w Rzymie

Mamy tutaj wielki dylemat, ponieważ ceny w normalnych sklepach i supermarketach, nie wyróżniają się na tle Włoch, co zaraz zobaczycie. Jednak po Rzymie rozsiane są małe sklepiki oferujące 24/7 sprzedaż produktów spożywczych, ceny tam zazwyczaj są horrendalnie zawyżone, za tradycyjne wino za które zapłacicie 6 EUR w markecie, tam będziecie musieli zapłacić 13 – 20 EUR. Jak widzicie różnice w tych małych 'marketach’ są ogromne, lepiej więc zaplanować zakupy w tradycyjnym sklepie u Włocha lub w większej sieciówce. Zobaczcie co warto kupić w Rzymie i Lacjum.

Ceny w sklepach w Rzymie:

Ile kosztuje wino w Rzymie? Ile piwo? Ile ser a ile szynka w Rzymie? Zobaczcie:

Woda 1,5 l 0,50 EUR
Jajka 6 szt 1,5 EUR
Oliwa 1 l 4 – 6 EUR
Makaron Barilla 1,5 EUR
Sok owocowy 1,5 EUR / l
Cytryny 1,39 EUR
Chleb tostowy 400 g  1 EUR
Chleb żytni 380 g 3 EUR
Mozarella  4 EUR / kg
Parmigiano Reggiano 15 EUR / kg
Pecorino 13 EUR / kg
Mortadella 20 EUR / kg
Piwo Moretti 0,90 EUR / 0,66
Ziemniaki 1 kg 1,5 EUR
Mleko 1l  1 EUR
Chianti Classico DOCG 7 EUR
Wino Est! Est!! Est!!! 7 EUR
Wino  2-5 EUR
Prosecco 7 EUR
Limoncello, Meloncello 10 EUR / 0,5 l
Ferrero, Nutella 900 g 5,60 EUR
Czekoladki Perugina, Baci 5 – 6 EUR
Czekolada Novi 1,40 EUR
Czekolada Ritter 1,50 EUR
Cantucci Toscani 14 EUR / kg
Ciastka Mulino Bianco 2 EUR / 0,3 kg

Ile kosztuje wino w Rzymie?

Jak widzicie ceny zaczynają się już od 1,5 EUR za butelkę, kończą na setkach euro. Ile kosztuje prosecco w Rzymie? Cena zaczyna się od 5 EUR za butelkę na promocji.

Ile kosztują papierosy w Rzymie?

Ceny kształtują się mniej więcej w zakresie 5 do 6 EUR za paczkę.

Ile kosztuje oliwa w Rzymie?

Za butelkę oliwy extra virgin, należy zapłacić od 5-10 EUR

Ile kosztuje nutella w Rzymie?

Opakowanie 900 g Nutelli kosztuje 6 EUR średnio w sklepie w Rzymie.

 

 Ceny wycieczek do Rzymu 2023

 

ceny wycieczek do Rzymu 2022

Ile kosztuje zwiedzanie Rzymu? Do Rzymu możecie dostać się na wiele sposobów, z biurem podróży, autokarem czy też na własną rękę samolotem lub samochodem. Ceny wycieczek do Rzymu w 2023 to mniej więcej 2200 PLN za osobę za 5 – 7 dni (samolotem) w popularnych biurach podróży ze śniadaniami i częścią atrakcji. 

Znajdziecie też tańsze za nawet 800 PLN za nocleg i przelot za osobę.

Jeśli chcecie jechać do Rzymu autobusem, to cena biletu oscyluje około 220 PLN.

Jeśli będziecie organizować sami wycieczkę do Rzymu, przeloty tanią linią lotniczą to około 380 PLN za osobę, nocleg około 200 PLN za osobę za dzień + ewentualne bilety oraz wejściówki do atrakcji Rzymu.

Zobacz przykładowe ceny wycieczek do Rzymu w 2023.

 

Ceny atrakcji w Rzymie

 

ceny atrakcji w Rzymie

Ile kosztuje wejście do Koloseum? Ile kosztuje bilet do Panteonu czy do Bazyliki Świętego Piotra? Mamy dla Was zestawienie cen najpopularniejszych atrakcji w Rzymie: Bilet do Panteonu to koszt około 8,50 EUR, wejście do Bazyliki Świętego Piotra jest darmowe, bilet łączony do Koloseum, Foro Romano i Palatino kosztuje 16 EUR (24h) +2 EUR za sprzedaż w internecie, bilet ulgowy to tylko 2 EUR. Zawsze możecie kupić bilet Roma Pass na 48 lub 72h, gdzie pierwsze dwa Muzea macie za darmo (koszt to 52 i 32 EUR).

 

Ile kosztuje metro i autobus w Rzymie

 

ceny biletów metro RzymBilety na komunikację zbiorową możecie kupić w automatach, przez aplikację (np My Cicero) czy w tabakierniach – ile kosztuje bilet na metro lub autobus w Rzymie? Za 1,50 EUR kupicie bilet na 90 min, bilet 24h kosztuje 7 EUR, 48h 12,50 EUR, 72h 18 EUR. Bilet z Ciampino do centrum Rzymu połączeniem łączonym autobus + pociąg Airlink kosztuje 2,70 lub 3,50 EUR (na lotnisku).

 

Rzym jest więc tani czy drogi?

 

Rzym jeśli się chce potrafi być tani, jednak na ogół – jeśli nie chcecie kombinować i po prostu spędzić wakacje w Rzymie w 2023 to nastawcie się na to, że wydacie więcej niż w innych częściach Włoch. Niewiele, jednak więcej – zwłaszcza problematyczne są pułapki na turystów i sposoby na wyciąganie od Was pieniędzy – dlatego warto sprawdzać opinie sklepów, restauracji czy hoteli, by nie mieć niemiłych niespodzianek podczas wycieczki do Rzymu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz