Rzym jest drogi czy tani? Ceny w Rzymie w 2022

Sprawdziliśmy specjalnie dla Was jak wyglądają ceny w Rzymie w 2022 i odpowiemy czy Rzym jest drogim czy tanim miastem. Czy jest tanio? Ile kosztują wakacje, ile nocleg w Rzymie, jak wyglądają ceny w restauracjach w Rzymie, wszystko dokładnie wyjaśnimy.

Zaczniemy od cen restauracji i obiadów w Rzymie:

 

Ceny w restauracjach w Rzymie

 

ceny w restauracjach w Rzymie

Rzym jest oczywiście droższy od małych włoskich miasteczek, jednak nie jest tak drogi jak na przykład Mediolan. Jak wyglądają ceny w restauracjach w Rzymie? Ile kosztuje pizza w Rzymie? Zobaczcie na poniższe zestawienie:

  • Pizza w Rzymie kosztuje od 4-5 EUR za Marinarę lub Margheritę po 15 EUR za pizze z lokalnymi i lepszymi dodatkami.
  • Za obiad w trattorii zapłacicie około 20 – 25 EUR za osobę, za przystawkę, danie główne i deser
  • Za tani zestaw w fastfoodzie, pizze al taglio(na kawałki) zapłacicie tylko parę euro
  • Pasta, Makaron w Rzymie to cena około 10 – 13 EUR w normalnej restauracji

W Rzymie i Lacjum nie ma koperto (coperto) – najczęściej dostaje się do dania chleb lub dodatek, który naliczany jest zamiast coperto. Najczęściej od 1 do 2 EUR za osobę.

 

Ceny w kawiarniach w Rzymie

 

ceny w kawiarniach Rzym

Ceny w kawiarniach w Rzymie są bardzo zróżnicowane, jednak jeśli nie traficie na typowy tourist trap nie musicie się niczego obawiać, ile kosztuje kawa w Rzymie? Ile lody? Oto zestawienie cen w Rzymie w 2022:

  • Espresso (caffe) w Rzymie kosztuje od 1 do 1,50 EUR
  • Cappucino w Rzymie kosztuje około 2 EUR
  • Desery, takie jak tiramisu kosztują około 5 EUR
  • Sok wyciskany (spremuta di arancia) kosztuje od 3 do 5 EUR
  • Deserki potrafią kosztować od 2 do 10 EUR w zależności od klasy kawiarni. 

 

Ceny hoteli i noclegów w Rzymie

 

ceny noclegow w Rzymie

Ile kosztuje nocleg w Rzymie? Oczywiście to zależy od standardu hotelu lub apartamentu. Za typowy hotel trzygwiazdkowy trzeba zapłacić od 400 do 500 PLN za dwie osoby za dobę. Za apartamenty w trochę gorszym standardzie trzeba wydać około 200 – 300 PLN, jednak szybko znikają one z rynku. Za hotele pięciogwiazdkowe w Rzymie zapłacić trzeba od 800 do 2000 PLN za dobę. Poza sezonem Rzym jest jednak zdecydowanie tańszy, na przykład polecamy odwiedzić Rzym w zimie.

Ile kosztują tanie noclegi w Rzymie? Najtańsze (sensowne) noclegi w hostelach i domach gościnnych znaleźliśmy już za 59 PLN za osobę, nie są one jednak w ścisłym centrum.

 

 

Ceny w sklepach w Rzymie

 

ceny w sklepach w Rzymie

Mamy tutaj wielki dylemat, ponieważ ceny w normalnych sklepach i supermarketach, nie wyróżniają się na tle Włoch, co zaraz zobaczycie. Jednak po Rzymie rozsiane są małe sklepiki oferujące 24/7 sprzedaż produktów spożywczych, ceny tam zazwyczaj są horrendalnie zawyżone, za tradycyjne wino za które zapłacicie 6 EUR w markecie, tam będziecie musieli zapłacić 13 – 20 EUR. Jak widzicie różnice w tych małych ‘marketach’ są ogromne, lepiej więc zaplanować zakupy w tradycyjnym sklepie u Włocha lub w większej sieciówce. Zobaczcie co warto kupić w Rzymie i Lacjum.

Ceny w sklepach w Rzymie:

Ile kosztuje wino w Rzymie? Ile piwo? Ile ser a ile szynka w Rzymie? Zobaczcie:

Woda 1,5 l  0,6 EUR
Piwo w sklepie  0,8 EUR / (0,33)
Makaron  1 EUR
Wino 2 – 5 EUR
Mleko  1,1 EUR
Pomarańcze  2 EUR / kg
Pomidory  2,1 EUR / kg
Papierosy  5,80 EUR
Chleb   1,6 EUR
Ser (Parmigiano)  15 EUR / kg
Sok pomarańczowy  1,7 EUR
Pancetta   6 EUR / kg
Prosciutto crudo (szynka)  32 EUR / kg
Salame  6 EUR / kg
Czekolada Loacker  0,8 EUR
Nutella  3 EUR

 

 Ceny wycieczek do Rzymu 2022

 

ceny wycieczek do Rzymu 2022

Ile kosztuje zwiedzanie Rzymu? Do Rzymu możecie dostać się na wiele sposobów, z biurem podróży, autokarem czy też na własną rękę samolotem lub samochodem. Ceny wycieczek do Rzymu w 2022 to mniej więcej 2200 PLN za osobę za 5 – 7 dni (samolotem) w popularnych biurach podróży ze śniadaniami i częścią atrakcji. 

Znajdziecie też tańsze za nawet 800 PLN za nocleg i przelot za osobę.

Jeśli chcecie jechać do Rzymu autobusem, to cena biletu oscyluje około 220 PLN.

Jeśli będziecie organizować sami wycieczkę do Rzymu, przeloty tanią linią lotniczą to około 380 PLN za osobę, nocleg około 200 PLN za osobę za dzień + ewentualne bilety oraz wejściówki do atrakcji Rzymu.

 

Ceny atrakcji w Rzymie

 

ceny atrakcji w Rzymie

Ile kosztuje wejście do Koloseum? Ile kosztuje bilet do Panteonu czy do Bazyliki Świętego Piotra? Mamy dla Was zestawienie cen najpopularniejszych atrakcji w Rzymie: Bilet do Panteonu to koszt około 8,50 EUR, wejście do Bazyliki Świętego Piotra jest darmowe, bilet łączony do Koloseum, Foro Romano i Palatino kosztuje 16 EUR (24h) +2 EUR za sprzedaż w internecie, bilet ulgowy to tylko 2 EUR. Zawsze możecie kupić bilet Roma Pass na 48 lub 72h, gdzie pierwsze dwa Muzea macie za darmo (koszt to 52 i 32 EUR).

 

Ile kosztuje metro i autobus w Rzymie

 

ceny biletów metro RzymBilety na komunikację zbiorową możecie kupić w automatach, przez aplikację (np My Cicero) czy w tabakierniach – ile kosztuje bilet na metro lub autobus w Rzymie? Za 1,50 EUR kupicie bilet na 90 min, bilet 24h kosztuje 7 EUR, 48h 12,50 EUR, 72h 18 EUR. Bilet z Ciampino do centrum Rzymu połączeniem łączonym autobus + pociąg Airlink kosztuje 2,70 lub 3,50 EUR (na lotnisku).

 

Rzym jest więc tani czy drogi?

 

Rzym jeśli się chce potrafi być tani, jednak na ogół – jeśli nie chcecie kombinować i po prostu spędzić wakacje w Rzymie w 2022 to nastawcie się na to, że wydacie więcej niż w innych częściach Włoch. Niewiele, jednak więcej – zwłaszcza problematyczne są pułapki na turystów i sposoby na wyciąganie od Was pieniędzy – dlatego warto sprawdzać opinie sklepów, restauracji czy hoteli, by nie mieć niemiłych niespodzianek podczas wycieczki do Rzymu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz