Czy w Rzymie zimą pada śnieg? Czy jest śnieg w Rzymie? - BelSole

Czy w Rzymie zimą pada śnieg? Czy jest śnieg w Rzymie?

Zima to czas, gdy wiele osób wybiera się na wycieczki na południe Europy w poszukiwaniu słońca i wyższych temperatur, niż te które zastają w Polsce. Bardzo popularnym kierunkiem jest będący stolicą Włoch Rzym. Przed wyjazdem wiele osób pragnie się dowiedzieć czy w Rzymie pada śnieg. Czy w Rzymie zimą jest śnieg? Kiedy ostatnio spadł śnieg w Rzymie? Odpowiadamy!

Rzym i śnieg zdecydowanie nie idą w parze! W Rzymie śnieg po raz ostatni spadł w roku 2018, a wcześniej w lutym 2012 co oznacza, że opady śniegu w Rzymie są skrajnie rzadkie. Z tego powodu, wybierając się do Wiecznego Miasta, jak nazywany jest Rzym, zimą, nie powinniśmy liczyć na kulig, wojnę na śnieżki, lepienie bałwana lub inne atrakcje związane z zabawą na śniegu.

Skoro w Rzymie prawie nigdy nie ma śniegu, to na jaką pogodę trzeba się przygotować?

Pomimo prawie absolutnego braku opadów śniegu w Rzymie, należy mieć na uwadze, że w każdej chwili może spaść tam deszcz. Nie trzeba brać więc ze sobą zimowej kurtki, która mogłaby być przydatna w przypadku opadów śniegu w Rzymie. Warto natomiast zabrać parasolkę lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Podsumowując, śnieg w Rzymie nie pada prawie nigdy. Istnieje skrajnie mała szansa, że w Rzymie zaskoczy nas śnieg.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz