Jaka rzeka płynie przez Turyn. Nad jaką rzeką leży? - BelSole

Jaka rzeka płynie przez Turyn. Nad jaką rzeką leży?

Turyn jest jednym z ciekawszych miast we Włoszech, które każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Nie każdy wczasowicz wybierający się do Turyn wie jaka rzeka płynie przez Turyn. Jeśli zastanawiacie się jaka jest rzeka w Turyn i jaka rzeka przepływa przez Turyn to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy nad jaką rzeką leży Turyn. Jeśli czeka na Was krzyżówka do rozwiązania to również czegoś się dowiecie!

Turyn, jak większość popularnych miast świata, rozwijała się również dzięki położeniu nad rzeką. Nad jaką rzeką leży Turyn? Odpowiadamy: Turyn leży nad rzeką Pad. Jeśli potrzebujecie hasła do krzyżówki to już wiecie – rzeka w Turyn na trzy litery to Pad. Co więcej można o niej powiedzieć? Jeśli przy okazji rozwiązywania krzyżówki chcecie dowiedzieć się czegoś o świecie to warto nadmienić, że Pad to jedna z największych rzek we Włoszech, płynąca od samych Alp na północy do Morza Adriatyckiego – jej dorzecze stanowi 1/4 powierzchni całych Włoch.

Pad to największa rzeka w regionie, ma ponad 652 km długości a jej dorzecze ma ponad 75 tys km².

Pad odchodzi do Morza Adriatyckiego.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz