Czy w Tajlandii jest zima? Jak wygląda zima w Tajlandii? - BelSole

Czy w Tajlandii jest zima? Jak wygląda zima w Tajlandii?

Polska zima potrafi dać w kość każdemu. Kilka miesięcy szarugi, opadów deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem, krótkie dni czy wszechobecny smog, to tylko kilka z mankamentów zimy w Polsce. W związku z tym wielu naszych rodaków szuka miejsc do których można by uciec przed powyższymi. Czy Tajlandia to dobre miejsce na ucieczkę przed zimą?

Czy warto spędzić zimę w Tajlandii? Pogoda w Tajlandii zimą

Jeżeli szukacie miejsca do którego chcielibyście uciec przed polską zimą, to Tajlandia jest dla Was idealnym wyborem. Zima w Tajlandii nie przypomina tej znanej nam z krajów Europy środkowej.

 

Jaka temperatura jest w Tajlandii zimą? Temperatura w Tajlandii zimą

Średnia dzienna temperatura powietrza w Tajlandii między grudniem a marcem wynosi około 32 stopnie Celsjusza. W nocy spada do około 21-24 stopni.

 

Czy zimą w Tajlandii pada śnieg? Śnieg w Tajlandii

 Oczywiście przy temperaturach zbliżonych do 30 stopni Celsjusza, nie ma mowy o jakichkolwiek opadach śniegu.

Nie brakuje za to słońca! W czasie zimy słońce w Tajlandii świeci średnio przez 8 godzin dziennie. Za najsłoneczniejsze zimowe miesiące uchodzą grudzień oraz styczeń. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą kremu z filtrem!

 

Czy w zimie w Tajlandii pada deszcz? Deszcz w Tajlandii zimą

Od grudnia do końca lutego opady zdarzają się niezwykle sporadycznie. Nie musicie więc marnować miejsca w bagażu na parasolkę albo kurtkę przeciwdeszczową.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz