Czy w Turcji obchodzi się Boże Narodzenie? Wigilia w Turcji? Zaskakujące! - BelSole

Czy w Turcji obchodzi się Boże Narodzenie? Wigilia w Turcji? Zaskakujące!

Zastanawiacie się czy w Turcji obchodzi się Boże Narodzenie? Czy w Turcji jest Wigilia? Jak wyglądają w Turcji obchody Święta Bożego Narodzenia, zobaczcie!

 

Boże Narodzenie w Turcji

 

Turcja jest krajem w dużej większości muzułmańskim, a więc lokalni mieszkańcy tego kraju nie świętują Bożego Narodzenia. Pojęcie to nie jest im jednak całkowicie obce. Co ciekawe, historycznie, Święty Mikołaj (jeden z wielu) urodził się w Turcji. Po turecku to Noel Baba i od wielu lat tradycją jest, że przynosi on dzieciom prezenty w Nowym Roku.

Z roku na rok coraz więcej sklepów decyduje się na świąteczne dekoracje. Większość z nich decyduje się raczej na użycie niechrześcijańskich elementów, takich jak renifery czy światła. W niektórych z nich można nawet dostrzec Świętego Mikołaja (choć mowa tu o Babie Noel).

W niektórych domach można nawet dojrzeć choinkę, ale będzie ona związana stricte z obchodami Nowego Roku. 25 i 26 grudnia to w Turcji zupełnie normalne dni robocze. Są jednak pewne wyjątki, w niektóych hotelach organizuje się specjalne obiady świąteczne w Boże Narodzenie specjalnie dla turystów wyznania chrześcijańskiego.

 

Wigilia w Turcji

 

Podobnie jak z Bożym Narodzeniem, wigilia nie jest obchodzona w Turcji przez większość społeczeństwa. Należy jednak pamiętać, że 0,2% społeczeństwa w Turcji to Chrześcijanie – więc znajdzie się pewnie parę domostw, gdzie zapewne wigilie ktoś obchodzi.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz