AKTUALNE Ceny w Turcji w 2023, czy Turcja jest droga, tania? Cena wycieczki do Turcji 2023 - BelSole

AKTUALNE Ceny w Turcji w 2023, czy Turcja jest droga, tania? Cena wycieczki do Turcji 2023

Turcja zachęca turystów do odwiedzin pięknymi plażami, a także niesamowitymi atrakcjami jak loty balonem w Kapadocji czy Pammukale. Jednak czy będzie nas na to stać? Czy Turcja jest tania czy może droga? Jakie są ceny w hotelach, restauracjach i sklepach w Turcji. Oto nasz najlepszy przewodnik po cenach w Turcji w 2023 roku. Zobaczcie ile kosztują wakacje w Turcji w 2023! All inclusive i nie tylko!

 

Ceny hoteli i noclegów w Turcji

 

Czy w Turcji jest tanio, ceny w Turcji

Ceny wycieczek do Turcji znajdziecie niżej.

Czy Turcja jest droga? Ile kosztuje nocleg w hotelu w Turcji? Nie jest źle, jak zawsze cena noclegu w Turcji zależy od tego czy wybieracie się w sezonie oraz jaki jest standard hotelu do którego się udajecie. Zaczynając od hoteli 3-gwiazdkowych, średnia cena za taki nocleg to od 200 do 300 PLN za parę za dobę w Alanya – z tym, że w mniej turystycznych regionach, ta cena będzie niższa. Hotele 5-gwiazdkowe w Turcji, np. w Antalya kosztują już zdecydowanie więcej – cena za 5 gwiazdek w centrum, ze śniadaniem to około 700 – 800 PLN za dobę. Poza sezonem cena za taki nocleg wynosi nawet 400-500 PLN za dwie osoby za noc, a to naprawdę dobra okazja.

Ile kosztują apartamenty w Turcji? Popularną opcją zakwaterowania w Turcji są także pokoje i apartamenty na wynajem. Na Riwierze tureckiej znajdziecie mieszkania za około 250- 300 PLN za nocleg za 2 do 4 osób rezerwując z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Gdzie znajdziecie najtańsze noclegi w Turcji? Przede wszystkim z dala od morza, w głąb kraju. Ta hostelach lub hotelach 2-gwiazdkówych ze wspólną łazienką. Turcja jest raczej bezpiecznym krajem, więc nie ma obaw jeśli chodzi o trochę tańsze noclegi. Warto natomiast nie chodzić po nocach samemu.

 

Ceny w restauracjach w Turcji

 

ceny w restauracjach w Turcji
Przykładowe menu z ayarmeyhanesi.com

Smaczny posiłek w Turcji nie będzie dla Was dużym wydatkiem. Przystawki to średni koszt 30 TRY, dania główne od 50 do 140 TRY. Wychodzi na to, że za tani obiad dla 2 osób zapłacicie już od 25 PLN, a za obiad w średniej klasy restauracji – Obiad w taniej restauracji to koszt około 10 PLN, Za dobrego kebaba zapłacicie około 50 TRY. Cappuccino to około 20 TRY, woda 8 TRY. Więcej o  walucie w Turcji przeczytacie tutaj.

 

Ceny wycieczek do Turcji 2023

 

Ceny wakacji w Turcji 2023

Ile kosztuje wycieczka do Turcji? Ile kosztują wakacje w Turcji w 2023? Ile wydacie za wycieczkę all inclusive do Turcji w 2023 roku? Ceny wyjazdów all inclusive do Turcji nadal są jednymi z najbardziej korzystnych cenowo. Ceny wahają się od 1600 PLN do kwot powyżej 10000 PLN, dla każdego coś miłego! Oto najlepsze oferty jakie znaleźliśmy aktualnie:

Tanie Wakacje w Turcji 2023

Za tani tydzień wakacji na Riwierze tureckiej all inclusive zapłacicie między 1600, a 2600 PLN za osobę. Najtańsze wakacje z przelotem jakie znaleźliśmy są za około 1600 PLNZa wakacje z własnym transportem musicie zapłacić od 900 PLN.

Wakacje All inclusive w Turcji 2023

Za hotele najlepszej klasy na morzem zapłacicie nawet do 3500 PLN. Ceny te, to głównie obiekty 5-gwiazdkowe i oferty wydają się całkiem sensowne jeśli mamy ochotę nocować w ekskluzywnych hotelach.

Wylot do Turcji z Warszawy

Hotele od około 2200 PLN za 7 dni all inclusive, średnio za około 2800 – 3000 PLN za osobę.

Wylot do Turcji z Krakowa 

Hotele all inclusive za średnio 2600 PLN, trzeba przyjąć około 2900 PLN za osobę. Czasami taniej niż wynajem w centrum Krakowa 😉 

Wylot do Turcji z Gdańska

Wakacje all inclusive w Turcji za średnio 2600 PLN, realnie trzeba liczyć około 3000 PLN za osobę.

Wylot do Turcji z Katowic

Wakacje all inclusive za średnio 2400 PLN, średnio za około 2800 PLN za osobę.

Wylot do Turcji z Wrocławia

Hotele all inclusive za mniej więcej 2600 PLN, średnio za około 2800 PLN za osobę.

 

Ceny atrakcji w Turcji

 

marina Antalya

Jesli chodzi o muzea, to ceny są bardzo podobne do innych krajów, nastawionych na turystykę. W ramach oszczędności często są możliwe do zakupienia Passy, z którymi macie zniżki na konkretne muzea i ruiny. Pozwoli to Wam zaoszczędzić nieco pieniędzy niż gdybyście kupowali bilety osobno do każdego miejsca. Taka karta muzealna obejmująca całą Turcję kosztuje  600 TRY i działa przez 15 dni następujących po sobie, a na sam Stambuł jest to 360 TRY i ważna jest 5 dni. Wejście do Hagia Sofia jest darmowe, jako, że od 2020r jest ona meczetem. Do Pamukalle kosztuje 150 TRY, do wieży Galata 100 TRY, natomiast ruiny Efezu bilet łączony to 200 TRY. Aby skorzystać z Basenu Kleopatry w Hierapolis zapłacicie 130 TRY łącznie z opłatą za szatnię.

Większość biletów na najpopularniejsze atrakcje w Turcji, znajdziecie na oficjalnej stronie: https://muze.gov.tr/.

Jeśli chodzi o Kapadocję i loty balonem, to jest to naprawdę droga atrakcja i z każdym rokiem jest niestety coraz droższa. Bilety można kupić przez Internet w jednym z biur oferujących takie wycieczki oraz na miejscu w biurach stacjonarnych. Koszt biletu waha się od 500 do nawet 1300 PLN w zależności od sezonu, a także liczebności osób w takim balonie. Podróż zaczyna się przed wschodem słońca i trwa między 1-2h.

 

Ceny w sklepach w Turcji

 

Ceny w sklepach w Turcji
ze strony a101.com.tr

Ceny w sklepach w Turcji przez kurs Liry są bardzo niskie w porównaniu do tych w Polsce. Oto lista przykładowych produktów spożywczych wraz z cenami:

Ice Tea 10 TRY / 1,5 l
Pomidory 15 TRY / kg
Cebula 10 TRY / kg
Bakłażan 15 TRY / kg
Banany 16 TRY / kg
Pomarańcze 12 TRY / kg
Cytryny 17 TRY / kg
15 jajek 37 TRY
Bułka duża 7 TRY
Chleb 6 TRY
Chleb Tostowy 8 TRY
Mleko 24 TRY
Olej 1l 30 TRY
Pierś z kurczaka 90 TRY / kg
Mięso Doner 45 TRY / 250 g
Czekolada 11 TRY / 100 g
Czekolada Toblerone 17 TRY
Czekolada Eti 8 TRY
Baton Tadelle 6 TRY
Nestle Damak z pistacjami 13 TRY
Coca-Cola duża 12 TRY / 1,5 l
Sok jabłkowy 12,5 TRY / 1 l
Ajran 12,5 TRY / 1 l
Woda 1,5 l 3 TRY
Oliwa z oliwek 50 – 200 TRY / 1 l
Nutella 400g 43,9 TRY

Ile kosztuje oliwa w Turcji? Za oliwę w Turcji zapłacicie od 50 do 1200 TRY za 1 litr.

Ile kosztuje wino w Turcji? Wino sklepowe kosztuje zazwyczaj między 40 do 150 TRY za wino ze średniej półki. Za domowe wino zapłacicie znacznie mniej: od 30-70 TRY za butelkę.

Ile kosztują papierosy w Turcji? Za papierosy w Turcji zapłacicie od 13-20  TRY za paczkę.

 

Ceny taksówek i Ubera w Turcji

 

Ile kosztuje taxi w Turcji? Cena za 1 km to zazwyczaj koło od 5 – do 10 TRY, a opłata startowa to 6 do 15 TRY – co istotne, każda z oficjalnych taksówek musi mieć cennik oraz opierać swoje opłaty o oficjalny cennik z danego regionu. 10 km przejażdżka w Stambule to około 58 TRY za 24 min podróży. Dodatkowo w Turcji istnieje Uber i inne firmy świadczące przewóz ludzi, ceny Ubera w Turcji są podobne do tych w taksówkach.

Godzina oczekiwania taksówki to koszt średnio 50 TRY.

Cena ubezpieczenia podróżnego do Turcji

 

Czy trzeba kupić ubezpieczenie podróżne lub opłaca się kupić ubezpieczenie podróżne do Turcji? Zapytaliśmy eksperta z jednej z dużych firm ubezpieczeniowych Mubi.pl:

Zależy Ci na wakacjach po kosztach i dokładnie oglądasz każdą złotówkę przed wyjazdem? Mamy zatem dobrą wiadomość, bo ubezpieczenie turystyczne do Turcji nie będzie stanowić wielkiego obciążenia dla Twojego budżetu. Nawet 22 zł za tygodniową ochronę ubezpieczeniową podczas pobytu w tym pięknym kraju to rewelacyjna oferta, zwłaszcza biorąc pod uwagę, co otrzymasz w zamian.

A jest to przede wszystkim spokój, który gwarantuje Ci towarzystwo ubezpieczeniowe, zapewniając różnego rodzaju wsparcie (nie tylko finansowe!) na wypadek nieplanowanych zdarzeń w trakcie podróży. Nagła choroba, nieszczęśliwy wypadek czy też konieczność wizyty u lekarza lub hospitalizacji mogą przydarzyć się wszędzie, jednak za granicą to dodatkowy problem. Z ubezpieczeniem turystycznym nie musisz się martwić o koszty czy organizację pomocy, bo o wszystko zadba Twój ubezpieczyciel. Ty musisz jedynie kupić polisę online i cieszyć się urlopem. Wygodne, prawda? A jakie tanie!

Źródło wypowiedzi: mubi.pl

Czy w Turcji jest tanio czy drogo? Jak to jest?

 

czy Turcja jest tania

Inflacja w Turcji sprawia, że ceny zdecydowanie rosną, często z dnia na dzień. Jednakże Turcja nigdy nie należała do drogich destynacji i wciąż jest dość atrakcyjna dla Polaków. Oczywiście są drogie hotele czy restauracje gdzie ceny mogą zwalić z nóg. 🙂 Średnio i tak wydacie mniej niż w krajach zachodnich Nadal jednak Turcja nie należy do drogich destynacji, oczywiście znajdziecie drogie hotele, restauracje czy atrakcje. Jednakże, średnia jaką musicie wydać na wakacjach jest niższa niż w innych turystycznych krajach.  Szczególnie okazyjne wydają się wakacje all inclusive, które są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach Dodatkowo macie możliwość wykupienia kart muzealnych, które pozwolą Wam zaoszczędzić na atrakcjach. Nie jest może tak tanio jak w Albanii, ale wasze portfele mocno nie ucierpią.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz