Czy w Turcji są rafy koralowe? Rafy koralowe w Turcji - BelSole

Czy w Turcji są rafy koralowe? Rafy koralowe w Turcji

Piękne rafy koralowe to atrakcja, która potrafi przyciągnąć tłumy spragnionych wspaniałych widoków adeptów nurkowania z całego świata. Występują one w wodach mórz i oceanów, gdzie temperatura wynosi więcej niż 18 stopni Celsjusza, a głębokość osiąga do 50 metrów. Czy wśród tych krajów jest Turcja? Czy w Turcji można zobaczyć rafy koralowe?

Na początek mała uwaga, według niektóych teorii – rafa koralowa nie ma prawa pojawić się w wodach poniżej 18 stopni Celsjusza – co by wykluczyło Tunezję w zimie. Dlatego my posłużymy się szerszą teorią, nie tak restrykcyjną.

Są również bardzo wrażliwe na zmiany klimatu. Obecnie znajdują się one na terenie ponad stu krajów na świecie! 

Nurkowanie w Turcji – czy zobaczymy rafy koralowe?

Jeżeli planujecie przeżywać podwodne przygody w czasie wakacji w Turcji, mamy dla Was świetną wiadomość! W Turcji występują rafy koralowe! Będą mogli podziwiać się Ci, którzy zdecydują się na nurkowanie lub snorkeling w należących do Turcji wodach Morza Egejskiego.

 

Rafy koralowe w Turcji – które są najpiękniejsze?

Jeżeli jesteście spragnieni pięknych widoków raf koralowych w Turcji, w pierwszej kolejności polecamy wam Wielką Rafę znajdującą się w okolicach Bodrum. Wspaniałe podwodne atrakcje czekają na Was również w okolicy miasta Ayvalik. Warto również rozważyć wizytę w Saros – tutejsza rafa koralowa zachwyci Was bogactwem kolorów!

Jak widać, Turcja ma do zaoferowania turystom również przepiękne widoki raf koralowych. Bez wątpienia będą one cieszyć oczy każdego fana nurkowania oraz snorkelingu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz