Czy Turcja jest w Schengen? Czy Turcja należy do Schengen?

Podpisany w 1985 roku Układ z Schengen to jedno z najważniejszych porozumień dla współczesnych obywateli cywilizowanej części Europy. Na jego mocy zniesione zostały kontrole graniczne między państwami – sygnatariuszami. To dzięki niemu, możemy bez żadnych przeszkód podróżować do Państw takich jak np. Niemcy, Islandia, Szwajcaria i wiele innych. Czy wśród tych krajów znajduje się również Turcja? Czy Turcja jest na liście krajów należących do Schengen?

 

Turcja a Schengen

Niestety, mamy złe wieści dla osób, które chciałyby, z jakichkolwiek powodów, uniknąć kontroli granicznej na wjeździe do Turcji. Turcja nie jest w Schengen. Turcja nie znajduje się w strefie Schengen. Oznacza to, że niezależnie, czy udamy się do Turcji drogą lądową, czy samolotem, czeka nas kontrola graniczna. <link>Nasz dokument podróży potrzebny do wjazdu do Turcji zostanie dokładnie sprawdzony</link>. Nie jest wykluczone również przeszukanie bagażu wwożonego na teren tego kraju.

 

Czy Turcja dołączy do Schengen? 

Niestety, na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby Turcja miała w przyszłości należeć do krajów zrzeszonych w strefie Schengen. Oznacza to, że kontrole przy przekraczaniu granicy lądowej, powietrznej oraz morskiej nie zostaną w tym kraju zniesione.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz