Czy w Watykanie mieszkają ludzie? Kto mieszka w Watykanie? - BelSole

Czy w Watykanie mieszkają ludzie? Kto mieszka w Watykanie?

Szczęść Boże wszystkim Czytelnikom Belsole.pl. Wiele osób wybierających się na pielgrzymkę do Watykanu zastanawia się czy na miejscu można spotkać ludzi. Czy w Watykanie mieszkają ludzie? Czy Watykan ma mieszkańców? Jeśli ktoś mieszka w Watykanie to kto mieszka w Watykanie? Jacy są mieszkańcy Watykanu?

Wnikliwi Czytelnicy portalu belsole.pl wiedzą już pewnie czy Watykan to państwo. Tak – to najmniejsze państwo świata zarówno pod względem powierzchni jak i ludności. Już sama ta informacja powinna zapalić lampkę w głowie spostrzegawczych czytelników. Skoro Watykan to najmniejsze państwo pod względem ludności oznacza to, że… w Watykanie mieszkają ludzie!

Powierzchnia Watykanu nie jest duża więc nie da się tu zmieścić zbyt wielu ludzi, ale jakichś się da. Najsłynniejszym mieszkańcem Watykanu jest oczywiście Papież senior Sługa Boży Benedykt XVI i jego następca.

Poza nimi w Watykanie mieszkają członkowie Gwardii Szwajcarskiej wraz z członkami najbliższej rodziny do których zaliczać można żony oraz dzieci członków gwardii. Mieszkają księża kardynałowie i siostry zakonne. Czym innym jest mieszkanie w Watykanie, a czym innym obywatelstwo. O obywatelstwo znacznie trudniej i ma je tylko kilkaset osób i nie wszystkie mieszkają w Watykanie.

Mieszkanie w Watykanie wiąże się z pewnymi przywilejami takimi jak dostęp do specjalnych sklepów z towarami bez ceł czy też możliwości spotkania Benedykta XVI ale i z ograniczenia i problemy. Od rezydentów wymagany jest specjalny strój oraz dobre maniery. Nie ma co liczyć na to, że wpadniecie do znajomych do Watykanu na całonocną imprezkę przy głośnej muzyce!

Zapraszamy do przeczytania innych ciekawostek o Watykanie! Z Panem Bogiem!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz