Czy w Wiedniu jest metro? Czy w Wiedniu jeździ metro? Metro w Wiedniu - BelSole

Czy w Wiedniu jest metro? Czy w Wiedniu jeździ metro? Metro w Wiedniu

Wiedeń to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast w Europie. Jeżeli i Wy planujecie wycieczkę do stolicy Austrii, to możecie zadawać sobie pytanie czy w Wiedniu jest metro. Czy w Wiedniu działa metro? Ile kosztuje metro w Wiedniu? Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na te oraz inne związane z metrem w Wiedniu pytania.

 

Czy w Wiedniu jest U-Bahn? Czy jest kolej podziemna? 

 

Mamy dobre wieści dla fanów przemieszczania się metrem wybierających się do Wiednia. W Wiedniu jeździ metro.  W Wiedniu jest metro. Metro w Wiedniu nazywa się U Bahn.

 

Ile linii metra jest w Wiedniu? 

W Wiedniu jeździ 5 linii metra. Nazwy linii metra w Wiedniu to: U1, U2, U3, U4 oraz U6. Łączna długość ich tras wynosi 83.1 km.

 

Ile stacji ma metro w Wiedniu? 

W Wiedniu znajduje się aż 98 stacji metra.

 

Jaki jest rozkład jazdy metra w Wiedniu? 

 

W tygodniu metro w Wiedniu działa od godziny 5:00 rano do 1:00 w nocy. W godzinach szczytu pociągi jeżdżą co 2-5 minut. Po godzinie 20:00 pociągi jeżdżą co około 8 minut. W weekendy, w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, metro jeździ przez całą noc, a pociągi przyjeżdżają co 15 minut.

 

Ile kosztują bilety na metro w Wiedniu? 

Bilet jednorazowy na metro w Wiedniu kosztuje 2,40 EUR (ulgowy 1,20 EUR).

Bilet 24h na transport w Wiedniu to koszt 8 EUR.

Bilet 48h kosztuje 14,10 EUR a 72h 17,10 EUR.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz