Czy w Wiedniu można pić piwo na ulicy? Czy w Wiedniu można pić alkohol pod chmurką?

Wiedeń to jedna z kulturalnych stolic Europy. Odwiedzającym je turystom zapewnia morze atrakcji. W waszych listach do naszej redakcji często zastanawiacie się czy pomiędzy przedstawieniem w wiedeńskim teatrze, sznyclem w drogiej restauracji i wizytą w muzeum można wypić piwo na ulicach Wiednia. Czy można napić się piwa pod chmurką w Wiedniu? Odpowiadamy na to niezwykle istotne dla wszystkich miłośników alkoholu pytanie.

 

Czy dozwolone jest picie piwa w miejscach publicznych w Wiedniu? 

 

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich miłośników spożywania alkoholu na zewnątrz. W Wiedniu możecie pić w miejscach publicznych. W Wiedniu można spożywać alkohol na ulicach, w parkach, na placach i na skwerach. Za otwarcie i wypicie piwerka czy nawet wódeczki na ulicy nie grozi Wam żaden mandat. Pamiętajcie jednak, że jedno piweczko to wstęp do trzech. Trzy piweczka to wstęp do dziewięciu. Jeżeli po pijaku zaczniecie rozrabiać na mieście, to bez wątpienia zainteresuje się Wami lokalna policja, a to skończyć może się nawet aresztem.

Musicie mieć na uwadze również, że w Wiedniu zakazane jest spożywanie alkoholu w komunikacji miejskiej oraz z miejscach w których widnieje stosowna informacja, np. w formie znaku informującego o zakazie picia alkoholu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz