Czy w Wiedniu trzeba nosić maseczki? Czy w Wiedniu trzeba mieć maseczki 2022 i 2023? - BelSole

Czy w Wiedniu trzeba nosić maseczki? Czy w Wiedniu trzeba mieć maseczki 2022 i 2023?

Od czasu wybuchu pandemii śmiertelnego COVID-19 maseczki stały się stałym elementem otaczającej nas rzeczywistości. I nawet teraz, gdy wydaje nam się, że m.in. dzięki szczepieniom, pokonaliśmy wirusa i on już nam nie zagraża, co bardziej odpowiedzialni obywatele nadal się z nimi nie rozstają. Jeżeli wybieracie się do Wiednia, na pewno zastanawiacie się czy w Wiedniu trzeba zasłaniać twarz maseczką oraz czy maseczki w Wiedniu są obowiązkowe. Odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania dotyczące noszenia maseczek w Wiedniu!

 

Czy w Wiedniu trzeba nosić maseczkę na ulicy i w sklepach? Czy w Wiedniu trzeba mieć maseczkę w komunikacji miejskiej? 

 

W chwili obecnej nie ma konieczności zakrywania ust i nosa maseczką w miejscach takich jak ulice, sklepy czy urzędy. Nie trzeba nosić maseczki w Wiedniu na ulicy i w sklepie. Inaczej sprawa ma się w przypadku komunikacji miejskiej, aptek oraz przychodni i szpitali. W Wiedniu w autobusach, metrze czy tramwajach nadal trzeba nosić specjalne maseczki z filtrem FFP 2 zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. To samo dotyczy aptek oraz placówek zdrowotnych. Z noszenia maseczek w wyżej wymienionych miejscach zwolnione są dzieci do 6 roku życia. Między 6 a 13 rokiem życia, dzieci nie muszą nosić maseczek z filtrem FFP 2 – wystarczy im dowolna inna maseczka zakrywająca usta i nos.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz