Czy wakacje w Turcji będą odwołane w związku z wojną?

Jeśli lecicie do Turcji w najbliższym czasie i widzicie co się dzieje aktualnie na Ukrainie, możecie sobie zadawać pytani czy wakacje lub wycieczki będą odwołane w Turcji ze względu na wojnę? Zobaczcie czy wycieczki do Turcji będą anulowane.

Czy wycieczki do Turcji będą anulowane

Wraz z atakiem Rosji na Ukrainę, można sobie zadać pytanie czy będzie nam dane spokojnie polecieć na wakacje do Turcji bez obaw, że coś się stanie z samolotem bądź wakacje w Turcji zostaną odwołane. Póki co ruchy wojsk rosyjskich skoncentrowane są w centralnej i wschodniej Ukrainie. Krym leży dość blisko Turcji – czy zatem należy się obawiać?

Część z Morza Czarnego została wyłączona z ruchu samolotowego ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Wtedy jednak jeśli jakiś samolot ma lecieć do Turcji to zazwyczaj leci ścieżką omijającą konflikt zbrojny i wszelkie strefy NOTAM czyli strefy gdzie nie wolno wlatywać samolotem. Mamy dla Was raczej dobre wieści, ponieważ jeśli samolot leci nad Ukrainą, na przykład z Warszawy do Turcji – to może ominąć problematyczny fragment. Z niektórych miast nawet nie przelatuje nad Ukrainą, jak na przykład z Krakowa, Katowic czy Wrocławia. Dlatego nie ma co sądzić póki co, że wakacje i wycieczki w Turcji będą odwołane przez wojnę. 

Jeśli jednak macie jakieś wątpliwości bądź się obawiacie, pamiętajcie by sprawdzać wszelkie ostrzeżenia na stronach Ministerstw w Polsce i Turcji z oficjalnych komunikatów, sytuacja jest dynamiczna

Zobacz także:

Dodaj komentarz