Czy wycieczki i wakacje do Grecji będą odwołane i anulowane? - BelSole

Czy wycieczki i wakacje do Grecji będą odwołane i anulowane?

Ze względu na obecną sytuację geopolityczną zasadne wydaje się pytanie czy wycieczki do Grecji mogą być anulowane ze względu na wojnę? Czy będą odwołane ze względu na konflikt na Ukrainie? Odpowiemy na to i postaramy się przedstawić Wam informację o tym czy Grecja odwoła wycieczki i wakacje przez Rosję.

Czy wycieczki do Grecji będą anulowane?

Niestety obecny konflikt zbrojny na Ukrainie i napaść Rosjan może spowodować to, że część przestrzeni powietrznej może być wyłączona z globalnego ruchu lotniczego nad Ukrainą i Morzem Czarnym. Lecąc w niektóre rejony Grecji, głównie na wyspy z niektórych miejsc w Polsce – przecina się te części kraju i morza. Czy jednak przez to wakacje w Grecji będą odwołane? Czy samoloty wylecą? Lecąc z Rodos do Warszawy na przykład, przecina się część Karpat i Ukrainy – czy przez to Grecy odwołają wakacje?  Nie musicie się raczej obawiać, jeśli jakiś teren jest wyłączony z ruchu lotniczego, zazwyczaj samoloty po prostu go omijają – tutaj nie ma, aż takiego problemu jak na przykład z lotami do Emiratów Arabskich czy dalej na wschód.

W tej kwestii nie musicie się obawiać i samoloty po prostu polecą inną trasą. Jeśli chodzi o odwołanie po prostu wakacji, nigdy nie można być pewnym co się jeszcze wydarzy – sytuacja jest dynamiczna. My obstawiamy, że wakacje w Grecji nie będą odwołane.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz