Czy we Włoszech można zbierać grzyby w lasach? - BelSole

Czy we Włoszech można zbierać grzyby w lasach?

W Polsce zbieranie grzybów w lasach to niemal tradycja – czy podobnie jest we Włoszech? Czy we Włoszech można zbierać grzyby? Czy można zbierać w lasach? Czy można zebrać swoje własne porcini we włoskich lasach? Zobaczcie!

Lasy i wzgórza Włoch mogą być idealną miejscówką dla niejednego polskiego grzybiarza. Lasy włoskie stanowią ponad 31% całości terenów Włoch – musi być tu więc pełno grzybów, zwłaszcza na jesień. Czy można jednak zbierać grzyby we Włoszech?

Licencja na grzybobranie we Włoszech?

Tak, zbieranie grzybów w lasach we Włoszech jest możliwe. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, które grzyby są bezpieczne do jedzenia, a które nie. Istnieje wiele trujących gatunków grzybów we Włoszech podobnie jak w Polsce, więc jest to kluczowe, że wiesz, co robisz. Po drugie, aby móc zbierać grzyby w lasach, musisz robić to w celach prywatnych a nie komercyjnych. Po trzecie, zbierać oczywiście można tylko na dozwolonych obszarach, nie na chronionych gdzie potrzebujecie specjalną licencję. W zależności od regionu w jakim jesteście, musicie się upewnić, że taka licencja jest wymagana. Ma to na celu zapewnienie, że nie szkodzisz środowisku.

Jakie grzyby są we włoskich lasach?

Wiecie już czy potrzebujecie licencję, wybraliście miejscówkę – jakich grzybów można się spodziewać we Włoszech? Jest ich mnóstwo, od prawdziwków, borowików, kurek, kani po bardzo rzadkie i ciekawe Muchomory cesarskie. Znajdziecie coś dla siebie we włoskich lasach do zbierania!

Wyjdź więc do lasu i ciesz się zbieraniem grzybów w lasach Włoch!

Zobacz także co koniecznie zjeść we Włoszech, także z przygotowanych zebranych grzybów.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz