Mandaty drogowe w Bośni i Hercegowinie 2022, ile za przekroczenie prędkości? - BelSole

Mandaty drogowe w Bośni i Hercegowinie 2022, ile za przekroczenie prędkości?

Wybierając się do Bośni i Hercegowiny własnym samochodem lub wypożyczając auto na miejscu, musimy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego obowiązujących w tym kraju. Jeżeli tego nie zrobimy, musimy liczyć się z byciem ukaranym mandatem karnym. Czy mandaty drogowe w Bośni są drogie? Czy łamanie przepisów drogowych w Bośni i Hercegowinie będzie nas dużo kosztować?

 

Bośnia i Hercegowina – mandaty drogowe

 

Na samym początku, musimy sobie coś uplastycznić. Bardzo łatwo jest dostać mandat w Bośni i Hercegowinie. Ciężko jest tam uniknąć odpowiedzialności za przewinienia drogowe. A to wszystko dlatego, że przy drogach znajduje się naprawdę ogromna ilość fotoradarów. Ponadto drogi patrolowane są przez bardzo dużą liczbę funkcjonariuszy policji drogowej, gotowych do wystawienia mandatu za najmniejsze przewinienie. Jakie są stawki mandatów w Bośni?

 

Mandaty za przekroczenie prędkości w Bośni i Hercegowinie

 

Za przekroczenie prędkości o 10-20 km/h grozi nam mandat w wysokości 50 BAM (czyli około 116 PLN). Jeżeli przekroczymy prędkość o 20-30 km/h, możemy spodziewać się mandatu pomiędzy 100 a 300 BAM (czyli pomiędzy 230 a 700 PLN). Gdy przekraczamy prędkość o więcej niż 30km/h, należy przygotować się na mandat pomiędzy 400 a 1000 BAM (czyli pomiędzy 930 a 2300 PLN).

 

Bośnia i Hercegowina – mandaty za różne wykroczenia drogowe.

Za parkowanie w niedozwolonym miejscu czeka nas kara 40 BAM, czyli około 93 PLN. Za brak zachowania bezpiecznej odległości od innych uczestników ruchu drogowego trzeba będzie zapłacić również 40 BAM (93 PLN). Za brak zielonej karty otrzymamy mandat pomiędzy 50 a 250 BAM (116 – 580 PLN).

 

Czy mandaty w Bośni i Hercegowinie są wysokie czy niskie?

Jak widać, mimo tego, że Bośnia nie należy do najbogatszych krajów w Europie, to kary za przewinienia drogowe w tym kraju mogą mocno zaboleć nasz portfel. Jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z przepisami ruchu drogowego w Bośni i Hercegowinie, aby nie zepsuć sobie wymarzonej wycieczki głupio zdobytym mandatem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz