Czy we Włoszech sklepy są otwarte w niedziele?

Czy we Włoszech sklepy są otwarte w niedziele?

W Polsce kwestia otwarcia sklepów w niedziele budzi wiele kontrowersji i debat dlatego też wielu Polaków wyjeżdżających na wakacje zastanawia się czy w miejscu w którym spędzają urlop jest zakaz handlu w niedzielę. Czy we Włoszech sklepy w niedziele są otwarte?

Włochy kojarzą nam się jako kraj przywiązany do tradycji i wartości rodzinnych, a także do religii. Czy oznacza to, że we Włoszech sklepy w niedziele są pozamykane? Czy jest zakaz handlu?

Jeśli ktoś obawiał się, że wyjeżdżając do Włoch nie będzie mógł zrobić zakupów w niedzielę to mamy dobre informacje. Decyzja o otwarciu sklepów w niedzielę we Włoszech zależy przede wszystkim od lokalnych przedsiębiorców. We Włoszech nie ma ustawowego zakazu handlu w niedziele. Większość sklepów we Włoszech w niedziele jest otwarta.

We Włoszech w niedziele otwarte są galerie handlowe, markety czy supermarkety, a także mniejsze sklepiki czy butiki. W wielu przypadkach godziny otwarcia sklepów w niedziele są takie same jak w każdy inny dzień tygodnia.

Niektóre sklepy decydują się na otwarcie swoich drzwi w godzinach krótszych niż w soboty czy w dni powszednie ale nie jest to regułą. Niektóre zamykają się we wczesnych godzinach popołudniowych. Można z powodzeniem przyjąć, że zwłaszcza rankiem i przed południem sklepy we Włoszech w niedziele są otwarte.

Warto jednak podkreślić, że w niektórych małych miasteczkach i na wsiach we Włoszech często obowiązuje tradycyjne podejście do handlu w niedziele. Niektóre małe rodzinne sklepy mogą być pozamykane. Nie tyczy się to jednak dużych sieci handlowych.

Podsumowanie: czy w niedziele sklepy we Włoszech są otwarte? Generalnie tak. Sklepy we Włoszech w niedziele są otwarte, zwłaszcza te w dużych miastach, galeriach handlowych czy turystycznych miejscowościach. Często we Włoszech sklepy otwarte są nawet w dni świąteczne w tym nawet w takie święta religijne jak Wielkanoc czy Poniedziałek Wielkanocny.

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz