Aktualne ceny w Wenecji w 2024 roku. Czy Wenecja jest droga? Sposób na tanie wakacje - BelSole

Aktualne ceny w Wenecji w 2024 roku. Czy Wenecja jest droga? Sposób na tanie wakacje

Wenecja nie kojarzy się z tanimi wakacjami, ale czy da się zorganizować tanie wakacje w Wenecji w 2024 roku? Jakie są ceny w Wenecji, ile kosztuje hotel, ile kosztują wakacje w Wenecji oraz jakie są ceny w sklepach w Wenecji. Oto zestawienie cen oraz porady jak zorganizować tanią wycieczkę do Wenecji.

 

Ceny wycieczek do Wenecji w 2024

 

Znaleźliśmy dla Was opcje wakacji w Wenecji oraz wycieczek do Wenecji które możecie zorganizować sobie sami lub lecieć z biurem podróży. Czy taniej będzie lecieć do Wenecji z biurem podróży czy też może zorganizować wycieczkę samemu? Odpowiedź na to pytanie poniżej w artykule, gdzie dowiecie się ile kosztują wakacje w Wenecji w 2024 roku i jakie są ceny w Wenecji.

Pamiętajcie też o nowym podatku i bilecie do Wenecji w 2024 roku obowiązującym w niektóre dni. Koszt takiego podatku turystycznego od jednodniowych turystów to 5 EUR.  Więcej o bilecie wstępu do Wenecji w 2024.

Opłata będzie obowiązywać od 8:30 do 16:00 w weekendy i inne dni od kwietnia do połowy lipca, czyli 29 dni. Oto wszystkie dni: 11, 12, 18, 19, 25, 26 maj; 8, 9, 15, 16, 16, 22, 22, 22, 22, 22, 23, 29, 30 czerwiec; 6, 7, 13, 14 lipiec

 

Ceny wakacji 2024 w Wenecji

 

ceny wycieczek do Wenecji

Ile kosztują wakacje w Wenecji? Nie będzie to tania rzecz w porównaniu do na przykład Turcji czy Albanii. Za opcję hoteli w centrum ze śniadaniami oraz wylotem z Polski, za 7 dni należy zapłacić od 5000 – 6000 PLN za osobę (ceny wakacji w Wenecji) do nawet 11000 PLN za osobę.

Tańsze wakacje znajdziecie poza sezonem oraz w miejscach mniej atrakcyjnych turystycznie. Najtańsze wakacje w Wenecji z przelotem znaleźliśmy za 2300 PLN za osobę.

 

Ceny Hoteli w Wenecji

 

ceny hoteli w Wenecji

Ceny hoteli i noclegów w Wenecji zależą od kilku czynników. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, więc ceny mogą gwałtownie wzrosnąć w sezonie wysokim, takich jak lato czy okres karnawału.

Za znośnej jakości hotel w centrum Wenecji, należy zapłacić około 600 PLN za parę za dobę (minimum).

Hotele i noclegi w centralnych częściach Wenecji, zwłaszcza w pobliżu głównych atrakcji, jak Plac św. Marka, są zwykle droższe. Luksusowe hotele pięciogwiazdkowe będą znacznie droższe niż pensjonaty, hostele czy pokoje na wynajem. Hotele i miejsca na nocleg oferujące dodatkowe udogodnienia, takie jak śniadanie, siłownia, basen, spa, czy transfery mogą pobierać wyższą odpłatność.

Za hotel pięciogwiazdkowy w Wenecji należy zapłacić około 2500 PLN za dobę

Ceny mogą rosnąć, gdy rezerwacje są robione na ostatnią chwilę lub w trakcie dużych imprez i świąt. Zawsze warto porównać ceny, sprawdzić recenzje i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą ofertę.

Za tani nocleg w Wenecji należy zapłacić w 2024 roku około 300 PLN za dobę za parę.

Jak widać, kluczowy jest standard hotelu w porównaniu czy taniej jest lecieć z biurem podróży do Wenecji czy też organizować wycieczkę samemu. Więcej elastyczności daje jednak samodzielne organizowanie wycieczek, jeśli jednak nie chcecie sobie tym zaprzątać głowy, wybierzecie biuro podróży.

 

Ceny w restauracjach w Wenecji

 

ceny w restauracjach w Wenecji

Wenecja to północ Włoch i to ta droższa część, więc nie jest zaskoczeniem, że ceny w restauracjach będą wyższe niż na przykład w Bari czy Katanii. Oczywiście są restauracje tańsze, droższe i te najdroższe. Nie licząc pułapek na turystów.

Antipasti czyli, przystawki w Wenecji to koszt od 10 EUR za przystawkę, talerz serów to koszt około 16 EUR, tartar to cena 21 EUR, spaghetti z owocami morza to koszt 18 EUR, risotto 19 EUR, a podstawowe makarony (pasta) to cena około 16 EUR.

Ile kosztuje pizza w Wenecji?

Margherita czy Marinara to koszt od 7 EUR za pizzę w normalnej pizzerii, droższe pizze z dodatkami to koszt minimalnie 11 EUR.

Ile kosztuje tramezzini w Wenecji?

Za słynne kanapki tramezzini w Wenecji zapłacicie 3 EUR za sztukę.

 

Ceny w kawiarniach w Wenecji

 

ceny w kawiarniach w Wenecji
Widok ze słynnej kawiarni Florian

Ile kosztuje espresso w Wenecji? Kawa w Wenecji tania nie jest, ale znajdziecie bary gdzie słynne espresso kosztuje w okolicach 1 EUR. Jednak zazwyczaj w popularnych kawiarniach ceny za espresso zaczynają się od 2 EUR. Ile kosztuje cappuccino w Wenecji? Za słynne Cappuccino w Wenecji należy zapłacić od 2-2,5 EUR do nawet 12 EUR w niektórych drogich kawiarniach. Specjalne kawy (jak Caffè del Doge we Florianie) to nawet 16 EUR za kawę. Także, jaki macie budżet, taką kawę znajdziecie w Wenecji 🙂

Ceny rogalików cornetto w Wenecji zaczynają się od 1 EUR za podstawową wersję bez nadzienia, do 3 EUR za te z nadzieniem. Stała cena za cornetto alla crema to około 2 – 4 EUR za sztukę w Wenecji. Jest to więc zdecydowanie drożej niż w reszcie Włoch.

 

Ceny w sklepach w Wenecji

 

Ceny w sklepach we Włoszech

Oto przegląd cen w sklepach jakie przygotowaliśmy dla Was we Włoszech (ceny we Włoszech) oraz w Wenecji.

Aby dowiedzieć się, jakie są ceny w Wenecji w 2024, zapoznaj się z poniższym przeglądem:

Woda 1,5 l 0,6 EUR
Jajka 10 szt 3 EUR
Oliwa 1 l 12 EUR
Makaron Barilla 1,5 EUR
Sok owocowy 1,8 EUR / l
Cytryny 2,5 EUR
Chleb tostowy 400 g  1 EUR
Chleb żytni 380 g 3 EUR
Mozarella 11 EUR / kg
Parmigiano Reggiano 17 EUR / kg
Pecorino 24 EUR / kg
Mortadella 22 EUR / kg
Piwo Moretti 1,40 EUR / 0,66
Ziemniaki 1 kg 2,5 EUR
Mleko 1l  1,4 EUR
Chianti Classico DOCG 9 EUR
Wino Est! Est!! Est!!! 8 EUR
Wino  5-15 EUR
Prosecco 8 EUR
Limoncello, Meloncello 12 EUR / 0,5 l
Ferrero, Nutella 950 g 8 EUR
Czekoladki Perugina, Baci 7 EUR
Czekolada Novi 2 EUR
Czekolada Ritter 2 EUR
Cantucci Toscani 15 EUR / kg
Ciastka Mulino Bianco 2 EUR / 0,3 kg

Ceny w Wenecji w sklepach są wyższe niż w pozostałej części Włoch.

 

Ceny atrakcji w Wenecji

 

Bazylika Świętego Marka
Najsłynniejsza atrakcja Wenecji, Bazylika Świętego Marka

Jeśli chcecie wiedzieć ile kosztują atrakcje w Wenecji, zapraszamy Was do specjalnego działu na naszej stronie z atrakcjami Wenecji.

Ceny taksówek w Wenecji w 2024

 

tramwaj wodny wenecja
Tramwaj wodny oraz przystań w Wenecji

Taksówki w Wenecji to dość ciekawy temat, bo będziecie skazani na taksówki wodne, dlatego część turystów wybiera po prostu promy po Wenecji.  Jeśli chodzi o koszt prywatnej taksówki wodnej to łącznie opłata startowa za 15 EUR oraz licznik za minutę 2 EUR, nocne trasy to dodatkowy koszt 10 EUR. Jeśli chodzi o zwykłe taksówki na kontynencie to koszt opłaty startowej to około 3,2 EUR, 1 km kosztuje 1,58 EUR a jedna godzina oczekiwania to 30 EUR.

 

Czy Wenecja jest droga?

 

plac świętego Marka

Czy Wenecja jest drogim miastem? Tak, Wenecja jest uważana za jedno z droższych miast, szczególnie pod względem cen zakwaterowania, gastronomii i atrakcji turystycznych. Ceny mogą znacząco wzrosnąć podczas sezonu turystycznego. Jeśli chodzi o to czy taniej jest zorganizować wycieczkę do Wenecji w 2024 samemu czy też lecieć z biurem podróży, to…

  • Jeśli zależy Wam na elastyczności, wybierzcie planowanie samemu.
  • Jeśli nie chcecie się bawić w planowanie, wybierzcie biuro podróży
  • Najtańszą opcję wakacji w Wenecji, możecie prawdopodobnie zorganizować samemu opcją budżetową.
  • Szukajcie lokali nie na wyspach tylko na kontynencie jeśli chcecie mieć tanie wakacje w Wenecji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz