Czy we Włoszech święci się pokarmy? Święconka we Włoszech - BelSole

Czy we Włoszech święci się pokarmy? Święconka we Włoszech

Święta Wielkanocne we Włoszech mają wiele ciekawych tradycji, jednak wiele z Was pytało nas czy we Włoszech święci się pokarmy? Czy jest może święconka we Włoszech? Czy ksiądz może święci koszyczki? Otóż mamy dla Was zaskakującą odpowiedź!

Czy Włosi święcą pokarmy?

Tradycyjna Święconka to coś bez czego polscy katolicy nie mogą się obejść, jest to długa i ważna tradycja w polskim Kościele. Tak jak Polacy sobie nie wyobrażają bez święconki świąt, tak należy zadać sobie pytanie czy Włosi święcą pokarmy na Święta Wielkanocne? Przed odpowiedzią zobaczcie sobie jak wyglądają tradycje wielkanocne we Włoszech da Wam to pewne podłoże pod informację o tym czy we Włoszech święci się pokarmy.

Sprawa jest minimalnie skomplikowana bo o ile nie ma we Włoszech tradycji święcenia pokarmów w kościele, to w pewien sposób były od tej reguły małe ustępstwa. Otóż pomimo tego, iż w kościele włoskim nie święci się pokarmów na Święta Wielkanocne to czasami kapłani w Wielką Sobotę święcili pewne potrawy w domach na wizytach duszpasterskich. Zdarza się to także w południowym Tyrolu na północy Włoch. Do tego mamy dla Was dobrą informację, bo jest kolejne odstępstwo od reguły.

Święcenie pokarmów w polskich kościołach we Włoszech

Jeśli jesteście akurat we Włoszech i chcecie poświęcić swój koszyczek z pokarmami, to możecie udać się do któregoś z polskich kościołów, gdzie polski ksiądz poświęci wasze pokarmy. W każdym większym i średnim mieście znajdziecie miejsce z polskim księdzem, więc bez obaw – i we Włoszech możecie poświęcić pokarmy pomimo braku takiej tradycji wśród samych Włochów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz